Klub založený v roku 1912

FUTBALOVÝ KLUB SLAVOJ TREBIŠOV

Ondrej Desiatnik: Nedokázali sme preniesť veci z tréningov do zápasov

Jesenná časť druhej futbalovej ligy je definitívne za nami. Naši futbalisti s bilanciou 6 víťazstiev – 3 remízy – 8 prehier prezimujú s 21 bodmi na 10. mieste druholigového pelotónu. O uplynulých mesiacoch sme sa rozprávali s hlavným trénerom A-tímu, Ondrejom Desiatnikom.

Podstatnou otázkou pred začiatkom novej sezóny 2023/2024 bolo to, či naše A-mužstvo, skrz finančné problémy, bude aj naďalej účastníkom druhej najvyššej futbalovej súťaže. Definitíva prišla až v hodine dvanástej, čo sa odzrkadlilo aj na samotnej príprave tímu. Leto bolo pomerne hektické. Po rokovaniach s prezidentom klubu, ktorý mi dal opätovnú šancu trénovať A-mužstvo, sme si povedali, že budeme raziť cestu s mladými hráčmi. Ak sa na to pozriem spätne, tak ak nerátame béčka Slovana a Žiliny, mali sme jeden z najmladších tímov v lige. S tým je bezpochyby spojené aj veľké riziko. Prípravu na novú sezónu sme začali o týždeň neskôr ako bolo pôvodne plánované, viacerí hráči z minulo sezónneho kádra aj kvôli neistote odišli a pred nami tak bolo veľa práce. Veď na úvodnom tréningu sa mi hlásilo 12 hráčov, z toho boli traja dorastenci a iba jeden brankár. Vyskúšali sme vysoký počet hráčov, pred prvým ligovým zápasom sme v podstate ešte nemali sfinalizovaný káder.”

Vstup do sezóny nám však vyšiel fantasticky, z úvodných dvoch zápasov proti rezerve Slovana a Myjave sme brali plný počet bodov. Možnože skrz všetky problémy, nás súperi, na začiatku, aj trochu podcenili. Body sme však mali a bol z toho taký menší ošiaľ. V Myjave nás výrazne potiahol Druga, škoda následného domáceho zápasu so Šamorínom, ktorý sme mali dobre rozohraný a nezískali sme v ňom nakoniec ani bod. V ďalších zápasoch sa nám nedarilo, chýbala nám vyššia kvalita, výkonnosť bola kolísavá. Viac očakávam aj od legionárov, ktorí musia byť o triedu lepší, a to v našom tíme nebolo. Až v závere jesene sa ako tak chytil Pablo.”

Jedným z problémov nášho tímu v jesennej časti bolo strieľanie gólov. V 16 zápasoch sme ich strelili iba 15, čo je po Spišskej Novej Vsi druhý najnižší počet. Po tri presné zásahy zaznamenali Begala a Bajtoš, dvojgólový bol Tatár spoločne s Drugom. Na tréningoch sme sa ofenzívnej činnosti venovali takmer každý jeden deň a kládli sme na ňu oveľa väčší dôraz než na defenzívu. Pätnásť strelených gólov je ozaj veľmi málo. Najväčšou slabinou bola finálna fáza a to, že sme nedokázali preniesť veci z tréningov do zápasov. Veľmi málo sme strieľali na bránu. S tréningovým procesom môžem vysloviť spokojnosť, avšak futbal sa hrá na góly a body.”

Hlavný tréner, pre ktorého je toto tretia sezóna na lavičke Slavoja, vyslovil najväčšiu spokojnosť so zápasom proti Liptovskému Mikulášu. Najlepší zápas jesene sme odohrali s Liptovským Mikulášom, v ktorom sme aj napriek vylúčeniu herne dominovali. Veľmi solídne sme zahrali aj proti Prešovu, kde to však na body nestačilo. Boli zápasy, kde nám to herne až tak nešlo, ale dokázali sme ich doviesť do víťazného konca. Jednoznačne sme mali lepšie zvládnuť súboje so Šamorínom, Dolným Kubínom, Prešovom a Žilinou. Najviac sme asi pohoreli v Považskej Bystrici a tiež v Petržalke, kde nebyť trojice Buhaj, Matta, Slávik, tak výsledok by bol určite iný.”

V 17 zápasoch sme získali dohromady 21 bodov, prevláda spokojnosť? Pred sezónou nás prognózy zaraďovali na posledné 16. miesto, nedávame si ružové okuliare, avšak s bodovým ziskom neprevláda spokojnosť. To najmä z toho pohľadu, že sme na jeseň hrali až 10 zápasov doma. S prezidentom klubu sme si dali za cieľ 24 bodov, a to sme nesplnili. Mužstvo však bolo ozaj mladé, pravidelne nastupovali dvaja hráči do 21 rokov. Hlavne v domácich zápasoch nás individuálne chyby pripravili o vyšší bodový zisk. Chcem sa však poďakovať fanúšikom, ktorí nás aj napriek tomu, že sme nepodávali až tak dobré výkony, stále podržali a chlapcov povzbudili.”

Naše A-mužstvo uzavrie tréningový proces 15. decembra, prvý novoročný spoločný zraz je naplánovaný na 8. januára. Nechceli by sme, aby počas prestávky nastali veľké zmeny v tíme. Potrebujeme to viac zastabilizovať. Niektorí hráči však neukázali to, čo sme od nich očakávali. Pre hráčov, ktorým sa u nás až tak nedarilo, možnože bude aj prospešné zmeniť prostredie. Uvidíme, čo prinesú najbližšie týždne.”

Pridať komentár