Klub založený v roku 1912

FUTBALOVÝ KLUB SLAVOJ TREBIŠOV

Marcel Novák: Na tréningoch sme tvrdo pracovali, každým zápasom bolo vidieť progres

Jesenná časť druholigovej sezóny 2023/2024 dopísala v uplynulých dňoch svoju poslednú kapitolu. Na jej priebeh, pozitíva i negatíva sme sa pozreli spoločne s Marcelom Novákom.

Dvadsaťjedenročný stredopoliar si dres Slavoja oblieka od leta minulého roka a táto druholigová sezóna je tak pre neho druhou v našich žlto-modrých farbách. Pred sezónou nás každý podceňoval, výsledky v príprave tiež neboli priaznivé. Hneď v prvom zápase sme však Slovanu chceli odplatiť poslednú domácu prehru, čo sa nám aj podarilo. Navyše sme priniesli tri body aj z Myjavy a teda úvod sezóny nám vcelku vyšiel. Zlomovým duelom bol ten so Šamorínom, kde sme viedli 1:0, boli sme lepším mužstvom, mali sme množstvo príležitostí na uzavretie zápasu, no zlyhali sme v koncovke a nakoniec sme ho prehrali. Akokeby sme urazili šťastenu a nevedeli dávať góly.”

Po sérii slabších výkonov i výsledkov prišiel herný progres v zápasoch proti Liptovskému Mikulášu a Prešovu. Z môjho pohľadu bol zápas s Liptovským Mikulášom naším najlepším v jesennej časti. Dobre sme kombinovali a aj s červenou kartou sme dokázali streliť gól a dotiahnuť ho do víťazného konca. Herne sme sa vyrovnali aj Prešovu, kde práve ja som mal jednu veľkú šancu na strelenie gólu a o to viac ma to mrzí, že sme nebrali ani bod. Na druhej strane sme úplne zlyhali v Považskej Bystrici, kde už po polčase bolo rozhodnuté a veľmi zle sme zahrali aj doma s Púchovom, kde sme pôsobili odovzdaným dojmom. Domáce prostredie si vyžaduje úplne iný prístup i hru a je nutné sa v tomto smere zlepšiť”, zamyslel sa nad priebehom jesene odchovanec michalovského futbalu.

Bývalý mládežnícky reprezentant videl našu najväčšiu slabinu, podobne ako hlavný tréner, v gólovej produktivite. „Najväčší problém sme mali so strieľaním gólov, v zápasoch sme si vytvárali dostatočný počet šancí, ktoré sme ale nedokázali premeniť, a to nás stálo lepšie výsledky. Taktiež sme veľa zápasov stratili v úplnom závere. Neviem si to vysvetliť, ale v snahe ubrániť dobrý výsledok sme sa nepochopiteľne stiahli pred našu bránu a úplne prestali hrať, čo sa nám neskôr aj vypomstilo.”

Pri celkovom pohľade na jesennú časť u neho prevládajú zmiešané pocity. S jesennou časťou nemôžeme byť úplne spokojní, avšak ani nespokojní. Aj keď máme dostatočný počet bodov na záchranu, z niektorých zápasov sme mohli a mali vyťažiť viac bodov. Na tréningoch sme tvrdo pracovali, každým zápasom bolo vidieť progres. Dostávali sme pod kožu veci, ktoré od nás tréner vyžadoval. Priestor na zlepšenie však vidím v hernom prejave. V lete došlo k veľkej obmene kádra a potrebovali sme čas, aby sme si na seba zvykli. Postupom času sa to zlepšovalo, no stále máme na čom pracovať. Verím, že v jarnej časti budeme našich fanúšikov tešiť ešte viac.”

Pridať komentár