Klub založený v roku 1912

FUTBALOVÝ KLUB SLAVOJ TREBIŠOV

U19 | P. Černej: Správne nastavenie a chuť po víťazstvách vnímam ako veľké plus tohto tímu

Spomedzi našich mládežníckych tímov dosiahla najlepšie umiestnenie po jesennej časti kategória U19, ktorá s bilanciou 11 víťazstiev – 1 remíza – 3 prehry prezimuje na fantastickom 2. mieste druhej dorasteneckej ligy. O úspešnej jeseni sme sa zhovárali s trénerom staršieho dorastu, Patrikom Černejom.

Pán tréner, hovorí sa, že druhá sezóna je pre nováčika ešte o niečo ťažšia než tá prvá. Zdá sa však, že v našom prípade to neplatí. Etablovali sme sa tak už naplno v tejto súťaži?

„Treba povedať, že rozdiely medzi treťou a druhou ligou sú veľmi veľké, čo sa týka infraštruktúry, súperov i úrovne zápasov. Po minulej nováčikovskej sezóne, v ktorej sme obsadili slušné 6. miesto si myslím, že sme sa už v tejto súťaži oťukali a Trebišov jednoznačne patrí do druhej ligy.”

Aké boli ciele a očakávania pred štartom sezóny?

„Musím povedať, že pred sezónou som mal menšie obavy, ako bude táto sezóna vyzerať. To najmä z toho dôvodu, že nám odišlo gro minuloročnej základnej zostavy. Mužstvo sa dosť obmenilo, z Michaloviec sa k nám vrátili traja naši odchovanci a doplnilo sa to aj o ďalších nových hráčov. Mojím cieľom bolo pred začiatkom sezóny neskončiť horšie než v minulej sezóne. V šatni počas prípravy padali predpovede, že by sme mohli hrať v prvej trojke, no ja som stále ostával nohami pri zemi. Nakoniec sa to stalo realitou, treba však podotknúť, že pred nami je ešte náročná jar a súťaž je veľmi vyrovnaná.”

V 15 zápasoch ste získali až 34 bodov a po jeseni vám patrí výborné 2. miesto so 7-bodovým mankom na vedúci Poprad a 4-bodovým náskokom pred tretími Košicami. Čo stojí za týmto umiestnením?

„Nehrali sme vo všetkých zápasoch ideálne, no boli zápasy, kde sme aj napriek slabšiemu výkonu dokázali vyhrať silou vôle. Správne nastavenie a chuť po víťazstvách vnímam ako veľké plus tohto mužstva. Zlom podľa mňa nastal v domácom zápase s Lipanmi, kde sme strelili víťazný gól v nadstavenom čase. Aj keď sme následne ešte prehrali v Poprade, v ďalších 9 zápasoch sme získali 25 bodov a potiahli sme veľmi slušnú sériu bez prehry. Za týmto umiestnením stojí obetavá práca chlapcov, ľudí, ktorí sa okolo nás pohybujú a starajú sa o nás, či už ide o vedúceho mužstva alebo aj ďalších a za to im patrí veľká vďaka.”

Akým futbalom ste sa prezentovali počas jesennej časti?

„Vedeli sme, že máme rýchlych a kvalitných hráčov smerom dopredu, a to sme chceli využiť. Títo hráči sa dokázali presadiť a veľa zápasov, najmä vonku, sme hrou na rýchle brejky doviedli do úspešného konca.”

Čo vnímate ako pozitíva a negatíva jesennej časti?

„Úvod sezóny bol ako na hojdačke, domáce zápasy sme zvládali a vonku sa nám nedarilo bodovať. Ako pozitívum vnímam to, že sme v tak náročnej a vyrovnanej lige dokázali potiahnuť veľmi dlhú sériu bez prehry a v podstate víťaznú sériu, veď z 9 zápasov sme 8 vyhrali. Na môj vkus sme však dostali pomerne veľa gólov, čo hodnotím negatívnejšie, avšak neprikladal by som to iba obrane. Tomuto mužstvu chýba ešte jeden kvalitný stopér, aby sme mali viac pozičných alternatív.”

S ktorými zápasmi ste boli najviac a najmenej spokojný?

„Odohrali sme lepšie aj slabšie zápasy. Za mňa bol top zápas ten v Humennom, kde sme na veľmi ťažkom teréne otočili nepriaznivý stav. V Bytči sme zahrali tiež veľmi dobre, strelili sme tam 5 gólov kvalitnému súperovi. Trojicu najlepších výkonov by som uzavrel domácim zápasom s taktiež veľmi kvalitným Liptovským Mikulášom. Na druhej strane sme úplne vybuchli v Spišskej Novej Vsi, kde sme hrali naozaj zle, v podstate bez strely na bránu.”

Sú v tíme chlapci, ktorí majú reálnu šancu zabojovať o miesto v A-tíme?

„Určite sú. S trénerom áčka o nich komunikujeme a najmä končiaci dostávajú pravidelnú možnosť zapojiť sa do tréningového procesu A-tímu. Teraz je to tak už iba na nich, ako sa toho chopia.

Pridať komentár