Klub založený v roku 1912

FUTBALOVÝ KLUB SLAVOJ TREBIŠOV

U17 | J. Novák: Naďalej sa musíme zlepšovať vo všetkých herných činnostiach

Naši mladší dorastenci získali v 15 jesenných zápasoch solídnych 23 bodov a zimovať tak budú na 9. mieste druhej dorasteneckej ligy. Na priebeh jesene sme sa pozreli spoločne s trénerom U17, Jánom Novákom.

Pán tréner, s akými cieľmi ste vstupovali do tohto súťažného ročníka?

„Čo sa týka cieľov, chceli sme, aby sa v prvom rade zlepšil herný prejav mužstva a taktiež postavenie v tabuľke oproti predošlej sezóne, keď sme sa pohybovali v spodnej časti tabuľky. Ďalším cieľom bolo zlepšenie v obrannej fáze, pretože práve tam nám to škrípalo. Zatiaľ sa nám to celkom darí a verím, že sa budeme aj naďalej takto zlepšovať.”

Ako hodnotíte výkony mužstva v jesennej časti?

„Celkovo to hodnotím pozitívne, nakoľko sme sa posunuli nielen herne, ale aj tabuľkovo. Samozrejme, stále je na čom pracovať, avšak verím, že sa chlapci každým zápasom budú posúvať vyššie.”

S 30 strelenými gólmi patríte v tejto štatistike medzi najlepšie tímy v súťaži. Ako bývalý kanonier, vediete mužstvo práve k ofenzívnemu poňatiu hry?

„Všetko záleží od toho, proti akému súperovi nastupujeme. Snažíme sa stále vychádzať zo zabezpečenej obrany a chlapcov vediem k tomu, aby ich prvou myšlienkou bolo hrať dopredu, kolmo k bráne. Oproti minulej sezóne sme si zlepšili štatistiku v strelených aj inkasovaných góloch, za čo som veľmi rád.”

Čo vnímate ako pozitíva a negatíva jesennej časti?

„Pozitívne vnímam tréningový proces. Chlapci spolupracujú a snažia sa plniť úlohy, ktoré dostanú. Taktiež som spokojný s atmosférou v kabíne, kde dobre zapadli aj hráči, ktorí prišli z U15. Ako všetci vieme, futbal je kolektívna hra, takže stále je na čom pracovať.”

S ktorými zápasmi ste boli najviac a najmenej spokojný?

„Herne najlepší zápas sme odohrali v Humennom, kde sme však paradoxne prehrali. Medzi tie lepšie vyberám Spišskú Novú Ves a Lipany. O čosi menej sme zvládli zápasy s Lokomotívou Košice a Námestovom.”

S akými predsavzatiami vstúpite do prípravy na odvetnú časť súťaže?

„Naďalej sa musíme zlepšovať vo všetkých herných činnostiach, či už je to obranná alebo útočná fáza. Dôležité je, aby chlapci boli čo najmenej zranení, aby ich obchádzali zranenia a boli zdraví. Konieckoncov, na tretí Liptovský Mikuláš strácame iba 3 body, takže na jar bude o čo hrať.”

Pridať komentár