Klub založený v roku 1912

FUTBALOVÝ KLUB SLAVOJ TREBIŠOV

U15 | C. Migaš: Chceli sme hrať v strede tabuľky, čo sa nám prakticky aj podarilo

V hodnoteniach jesennej časti dnes pokračujeme našimi staršími žiakmi kategórie U15. Zverenci trénera Cyrila Migaša zakončili jeseň s bilanciou 4 výhry – 2 remízy – 6 prehier, so ziskom 14 bodov im tak patrí 7. miesto z trinásťčlenného prvoligového pelotónu.

Pán tréner, s akými cieľmi ste vstupovali do tohto súťažného ročníka?

„Hlavným cieľom bolo skonsolidovať mužstvo, pretože bolo oslabené o niekoľkých hráčov, ktorí v minulej sezóne hrávali za pätnástku. Chceli sme hrať v strede tabuľky, čo sa nám prakticky aj podarilo, takže v tomto ohľade som spokojný.”

Ako hodnotíte výkony mužstva v jesennej časti?

„Odohrali sme dobré zápasy, najmä s mužstvami, ktoré sú v tabuľke od 5. miesta nižšie. S týmito súpermi sme dokázali hrať viac než vyrovnanú partiu. Nestíhali sme však družstvám, ktoré hrajú v prvej štvorke a ani tie výkony, s výnimkou zápasu s Prešovom, neboli dobré.”

Čo vnímate ako pozitíva a negatíva jesennej časti?

„Pozitívne hodnotím tréningový proces, keďže som mal dostatočný počet chlapcov na trénovanie. Myslím si, že sme sa zlepšili vo všetkých fázach hry. Boli sme dostatočne gólovo produktívni, a to najmä zásluhou individuálnych kvalít Kačuráka a Kolarčíka. Negatívnejšie vnímam to, že sme netrénovali spolu s chlapcami, ktorí za nás hrali majstrovské zápasy, ale trénovali v mladšom doraste, čo sa mohlo odzrkadliť na prípadnej zohratosti. Taktiež by som si vedel predstaviť, aby najlepší hráči z U14 boli posunutí do najstaršej žiackej kategórie.”

S ktorými zápasmi ste boli najviac a najmenej spokojný?

„Jednoznačne najlepší zápas sme odohrali s favorizovaným Prešovom, kde musím vyzdvihnúť nasadenie a nepoddajnosť chlapcov. Výsledok 0:0 bol v konečnom dôsledku priaznivý i pre Prešov, pretože sme mali v tomto zápase šance na to, aby sme ten zápas aj vyhrali. Menej spokojný som bol so zápasmi s Michalovcami, Košicami, Vranovom a Humenným, kde sme súperom málo vzdorovali.”

S akými cieľmi vstúpite do prípravy na odvetnú časť súťaže? Kde vidíte priestor na zlepšenie?

„Dosť veľa chlapcov bolo počas jesene náchylných na choroby a zranenia, čo nám komplikovalo skladanie najsilnejšej možnej zostavy. Želám si teda, aby sme na jar s týmto nemali problémy. Bol by som rád, keby sme sa v jarnej nadstavbovej časti pohybovali na vrchných priečkach tabuľky.”

Pridať komentár