Klub založený v roku 1912

FUTBALOVÝ KLUB SLAVOJ TREBIŠOV

U14 | J. Capko: Celé mužstvo sa navzájom ťahalo a výkonnostne rástlo

Úspešnú jeseň majú za sebou naši starší žiaci kategórie U14, ktorí v 12 zápasoch získali 23 bodov a obsadili konečné 3. miesto v základnej časti prvej ligy starších žiakov. Za uplynulými týždňami sme sa obzreli spoločne s trénerom mužstva, Jaroslavom Capkom.

Pán tréner, s akými cieľmi ste vstupovali do tohto súťažného ročníka?

„Naším primárnym cieľom nebolo konkrétne tabuľkové postavenie, skôr sme sa zamerali na to, aby naše výkony boli konštantné a vyrovnané. U chlapcov sme chceli vybudovať zdravé sebavedomie, aby zo súperov nemali rešpekt a zároveň aby sa futbalom na ihrisku bavili.”

Ako hodnotíte výkony mužstva v jesennej časti?

„Začiatok ligy bol z našej strany o niečo slabší, a to aj z toho dôvodu, že sme nenastupovali v kompletnom zložení. Postupne sme si však viac verili, predvádzali sme veľmi dobré výkony a aj s tými najsilnejšími súpermi sme držali krok.”

Čo vnímate ako pozitíva a negatíva jesennej časti?

„Ako pozitívum vnímam to, že sme mali dostatok hráčov, ktorí výkonnostne rástli. Nehovoríme tu len o niektorých jednotlivcoch, ale o celom mužstve, ktoré sa navzájom ťahalo. Vytvorila sa tu super partia chlapcov a rodičov, ktorí ich podporujú. Neviem či to vnímať pozitívne alebo negatívne, ale po našich hráčoch je po jeseni veľký záujem z iných klubov a bude ťažké ich udržať.”

S ktorými zápasmi ste boli najviac a najmenej spokojný?

„Najviac spokojný som bol so zápasom proti Prešovu, ktorý sme doma vyhrali a taktiež veľmi dobrý výkon sme podali vo Vranove, kde sme napokon remizovali. Na jeseň sme zdolali aj Michalovce, podarilo sa nám vyhrať medzinárodný turnaj v Púchove, takže s výsledkami som veľmi spokojný. Trošku ustráchane sme zahrali proti Košiciam, kde som možno čakal o niečo lepší výkon.”

S akými cieľmi vstúpite do prípravy na odvetnú časť súťaže? Kde vidíte priestor na zlepšenie?

„Už teraz sa snažíme a pracujeme na tom, aby náš káder ostal na jar čo najviac pokope a aby chlapci ostali v Trebišove minimálne do skončenia žiackeho veku. V jarnej časti si chceme udržať výkonnosť z jesene, všetko však bude záležať od zloženia nášho kádra.”

Pridať komentár