Klub založený v roku 1912

FUTBALOVÝ KLUB SLAVOJ TREBIŠOV

U13 | M. Truchan: Aj keď sme odohrali dobré zápasy, zlyhávali sme v koncovke

Jesenný sumár našich mládežníckych tímov dnes pokračuje mladšími žiakmi kategórie U13. Zverenci trénera Miroslava Truchana zaznamenali počas jesene 2 víťazstvá a 10 prehier, čo ich momentálne radí na 11. miesto v tabuľke prvej ligy mladších žiakov.

Pán tréner, s akými cieľmi ste vstupovali do tohto súťažného ročníka?

„Pred začiatkom sezóny sme v prvom rade potrebovali doplniť a skvalitniť hráčsky káder, čo sa nám aj sčasti podarilo. Chlapcov bolo potrebné pripraviť na zmenu herného systému, keďže z malého ihriska 6+1 prechádzali na veľké ihrisko s klasickým rozostavením 10+1. Tomu sme venovali veľa času, keďže im bolo potrebné vysvetliť jednotlivé hráčske pozície a ich špecifiká. S tým boli spojené aj rôzne herné nácviky s uplatňovaním základných herných činností jednotlivca, aby sme to dokázali preniesť do zápasov.”

Ako hodnotíte výkony mužstva v jesennej časti?

„V jesennej časti sme nazbierali 6 bodov. Čakali sme viac, ale nepodarilo sa nám ich získať. Aj keď sme odohrali dobré zápasy, zlyhávali sme v koncovke a tým pádom sme nemohli pomýšľať na body.”

Čo vnímate ako pozitíva a negatíva jesennej časti?

„Ako pozitívum vnímam to, že chlapci neboli chorí alebo dlhodobo zranení. V tréningovom procese sme sa snažili upevňovať a prehlbovať herné činnosti jednotlivca spojené s rôznymi nácvikmi a hrami, aby chlapci pomaly porozumeli veľkému futbalu. Našťastie dochádzka bola výborná, takže som rád. že sme mali čas a priestor na tieto futbalové činnosti. Potešili ma aj dobré umiestnenia a hlavne veľmi dobrý herný prejav na dvoch halových turnajoch po skončení jesennej časti. Negatívom je málo získaných bodov ako aj veľký počet inkasovaných gólov. Tieto nedostatky sme si s hráčmi prebrali a snažili sa ich v tréningovom procese odstrániť. Chce to čas, trpezlivosť a hlavne pochopenie hráčov, ako tomu predchádzať.”

S ktorými zápasmi ste boli najviac a najmenej spokojný?

„Spokojnosť je určite so zápasmi, kde sme bodovali naplno a kde aj herný prejav bol veľmi dobrý. Odohrali sme aj ďalšie zápasy, kde nechýbala bojovnosť, nasadenie, ale nedokázali sme v nich získať body. V niektorých zápasoch nám body unikli doslova v posledných minútach. Nespokojnosť panuje s vysokými prehrami a zlým herným prejavom, kedy chlapci nedokázali zo seba dať maximum svojich futbalových zručností.”

S akými cieľmi vstúpite do prípravy na odvetnú časť súťaže? Kde vidíte priestor na zlepšenie?

„V zimnom prípravnom období na odvetnú, jarnú časť sezóny sa zameriame na jej začiatku na vytrvalostné predpoklady hráčov a v ďalšej časti na rozvoj rýchlosti spojenú s koordinačnými schopnosťami. Najdôležitejšou úlohou bude zdokonaľovanie herného prejavu, kde sa zameriame na obrannú fázu a z toho vyplývajúce činnosti. Potrebujeme skvalitniť aj prechod z obrany do útoku a v neposlednom rade zakončenie a strelecký potenciál družstva. Máme naplánované prípravné zápasy, tak ak nám to počasie dovolí, je dostatok priestoru na všetky tieto herné činnosti. Ak sa nám podarí, tak by sme mali odohrať aj jeden halový turnaj, ktorý bude takým spestrením prípravy.”

Pridať komentár