Klub založený v roku 1912

FUTBALOVÝ KLUB SLAVOJ TREBIŠOV

Po týždni opäť doma

Pôvodne sme mali zápas 3.kola druhej ligy proti Dubnici odohrať na súperovom ihrisku, no kvôli prebiehajúcej rekonštrukcii dubnického štadióna sa aj v treťom zápase sezóny predstavíme pred vlastnými fanúšikmi.

Dubnickí futbalisti dosiahli svoje najväčšie úspechy na prelome storočí, keď sa stali stabilnou súčasťou našej najvyššej súťaže a v nej pôsobili až do roku 2011. Po vypadnutí však nasledovali finančné problémy a pád do tretej ligy. Dubnica sa do druhej ligy prebojovala v sezóne 2018/2019 a hneď o rok na to sa stala aj prekvapujúcim víťazom súťaže. To jej zaručilo miesto v baráži, kde však proti Nitre neuspela a nasledoval opätovný ústup. Do tejto sezóny vstúpili futbalisti Dubnice najtesnejšou prehrou na pôde Komárna a naposledy podľahli Petržalke po výsledku 0:3. V Trebišove to pre nich bude už v poradí tretí zápas na súperovom ihrisku, my sa naopak do tretice predstavíme doma.

Medzi najskúsenejších hráčov nášho najbližšieho súpera patria bezpochyby Marek Kuzma a Dalibor Pleva, ktorých dopĺňajú zväčša mladí hráči. V zápasoch druhej ligy môžu Dubnici vypomôcť aj futbalisti prvoligového Trenčína na základe dohody o striedavom štarte. Tím trénera Petra Jakuša naposledy opustila dvojica Aurel Dávidík a Maroš Čurik.

Doterajšie vzájomné zápasy hovoria mierne v náš prospech, keď v ostatných 5 vystúpeniach sme dosiahli 2 víťazstvá, 2 remízy a jednu prehru. Naposledy sme si s Dubnicou zmerali sily na začiatku tohto roka, kde po polčasovom výsledku 0:1 nasledoval náš gólový uragán v druhom dejstve a napokon sme sa radovali z víťazstva v pomere 4:1.

Úvodný výkop duelu 3.kola druhej ligy medzi Trebišovom a Dubnicou je naplánovaný na sobotu 7.augusta so začiatkom o 17:00. Povedie ho rozhodcovská štvorica Boris Parilák, Peter Čajka, Marián Jankovič a Filip Malárik. Pre tých z vás, ktorí nebudú môcť prísť priamo na štadión, je opäť pripravený priamy prenos vďaka Huste.tv.

Držte nám palce!

Pridať komentár