POKRAČUJEME NA VÍŤAZNEJ VLNE, VÝHROU 2:1 SME DOMOV POSLALI SNINU

Trebišovskí futbalisti majú vskutku náročný program. Po úspešnom vstupe do novej sezóny v zápase s Horešom a vydretým víťazstvom vo Svidníku bol na programe domáci zápas s klubom MFK Snina.

Zmeny v zostave

Trebišovský Slavoj čakala pred zápasom so Sninou zmena. Udial sa totiž jeden prestup. Nebojte sa, nikto neodišiel. Záložník Tomáš Opiela sa však práve v túto sobotu rozhodol prestúpiť do stavu manželského. Na spoločnej ceste životom mu celý klub FK Slavoj Trebišov želá veľa šťastia!

Opielova absencia si vyžiadala zmeny v zostave. Kapitán Jaro Capko sa posunul na post záložníka, ktorá inak patrí práve Tomášovi Opielovi a za Capka v obrane zaskočil Jozef Šimko, ktorý sa tak prvýkrát v tejto sezóne dostal do základnej zostavy. Myslíme si, že výkonom nesklamal a pôsobil výborne.

Skvostný začiatok, ktorý hre uškodil

To, čo sa nám stalo v zápase s Horešom sme teraz urobili my. Strelou spoza šestnástky už v druhej minúte otvoril skóre domáci obranca Peter Šuľák. Skorý gól však hre viac uškodil, ako prospel. Naši futbalisti sa stiahli a hralo sa väčšinou v strede ihriska. Žiadny z tímov si nevytvoril vyloženejšiu šancu.

V 22. minúte po strete dvoch hráčov skončil hráč hostí Bodnár na zemi. Z ihriska ho museli odniesť na nosidlách. Diagnóza – zlomená noha. Touto cestou prajeme Milošovi skoré uzdravenie.

Hra sa viac otvorila až 10 minút pred koncom prvého polčasu, kedy si šancu vytvoril Lorinčák, avšak gól nedal. Zahanbiť sa nedali ani hostia. V 39. minúte zahrávali priamy kop, s ktorým si však hravo poradila domáca opora medzi troma žrďami, Jakub Giertl.

Hosťom, zdá sa, zachutilo. Tesne pred koncom polčasu sa do ďalšej šance dostal kapitán hostí Hišem, avšak narazil na pripraveného Giertla. Pred koncom polčasu však pohrozili ešte aj naši. Júnior však hlavou mieril nad bránu. Do kabín sa tak šlo s výsledkom 1:0 pre domácich.

Nervózny druhý polčas

Aj po začiatku druhého polčasu bolo na kopačkách oboch mužstiev cítiť nervozitu. Gól by hre určite prospel. Prví v druhom polčase pohrozili Sninčania, s pozorným Giertlom si však ani tentokrát neporadili. Potom sa k slovu dostali aj naši. Takmer 5 minút do súpera búšili a výsledkom bol gól Matúša Lorinčáka v 69. minúte, ktorý sa po gólových parádach v príprave presadil aj v súťažnom zápase.

Tento gól dodal našim na kopačky toľko potrebnú pohodu. Z tempa sa upustilo a vyzeralo, to že zápas sa už len dohrá. Na oboch stranách sa však k slovu dostali ešte striedajúci hráči. V poslednej 10-minútovke zápasu zastavil sľubnú šancu našich odmávaný ofsajd, tutovku hostí zas zmaril pekným obranným zákrokom Pačuta.

Už v nadstavenom čase druhého polčasu sa ešte do šance dostal hráč hostí Skvašík, aj keď väčšina divákov sa dožadovala odpískania ofsajdu. Zostal nebránený pred Giertlom a strelou k tyči ho pripravil o čisté konto, ktoré si za dnešný výkon určite zaslúžil.

Tri zápasy, tri body

Pohľad na tabuľku je skvelý. Tri zápasy, tri body. Náš nasledujúci program prinesie zápas Slovnaft CUP-u v Čadci, zápas vonku proti prešovskému B-čku a domáci zápas s trápiacimi sa Pušovcami, ktoré majú po dvoch kolách 0 bodov a hrozivé skóre 0:19.

Zaujímavosťou zápasu bolo polčasové žrebovanie tomboly a výhercu TIPOVAČKY presného výsledku nášho prvého zápasu s Horešom. Spomedzi 9 tipujúcich, ktorí uhádli presný výsledok sa šťastie usmialo na Erika Hamžíka. Touto cestou mu gratulujeme.

Ocenenia sa dočkali aj trebišovskí dorastenci, ktorí už v najstaršom doraste skončili a ďalej s A-tímom pokračovať nebudú. Okrem Borisa Vereba, ktorého tréner Urban vytiahol medzi mužov.

FK Slavoj Trebišov 2:1 MFK Snina

Góly: 2. Šuľák, 69. Lorinčák, 90. Skvašík
ŽK: –

Zostava FK Slavoj Trebišov: Gierl – Pačuta, Capko (C), Šuľák, Šimko, Junior, Jacko, Lorinčák (82. Čižmár), Ruskovský (78. Trajkovski), Kulich (90. Vereb)
Lavička: Kolbas