Klub založený v roku 1912

FUTBALOVÝ KLUB SLAVOJ TREBIŠOV

Pred zápasom: TJ Veľké Revištia – FK Slavoj Trebišov

Program tretej ligy pokračuje tento víkend osemnástym kolom, v ktorom si Slavoj zmeria svoje sily s Veľkými Revišťami. Opäť sme si pre vás pripravili pár faktov pred zápasom.

logom

TJ Veľké Revištia

Obec v sobraneckom okrese s asi 500 obyvateľmi si užíva svoju treťoligovú príslušnosť. Na postup vyššie to zatiaľ nie je, ale na druhej strane, úspešne sa vyhýba aj bojom o záchranu. Momentálne sa Revištia nachádzajú v pokojnom strede tabuľky. Na svojom konte majú 25 bodov, čo im stačí na 8. miesto, na ktorom len tak mimochodom skončili aj minulú sezónu.

Zaujímavou súčasťou kádra je pätica Ukrajincov, ktorý nie sú len do počtu, o čom svedčí aj minulotýždňový zápas. V základnej zostave vybehli  proti Bardejovskej Novej Vsi hneď štyria, prehre 0:1 však spolu so spoluhráčmi nezabránili. Jeden z legionárov od našich východných susedov však vyčnieva o čosi viac ako jeho krajania. 23-ročný útočník Mykhailo Chedryk dal v aktuálnej sezóne 10 ligových gólov, vďaka čomu je druhým najlepším strelcom celej súťaže. Na suverénneho Zehera z Krásnej stráca 5 gólov. Chedryk je pre svoj tím extrémne dôležitý aj kvôli tomu, že Veľké Revištia doteraz nastrieľali 21 gólov, tento útočník dal tým pádom skoro polovicu všetkých gólov mužstva.

Z tohto tímu k nám pred jarnou časťou ligy prišli aj dve posily. Brankár Emil Sudimák, ktorý si do Revíšť odskočil na pol roka, ale teraz je späť v tíme Slavoja a taktiež záložník Lukáš Jacko. Ten je v trebišovskom tíme nováčikom, ale hneď v prvom zápase sa predstavil v základnej zostave. Dokonca mal veľký podiel na jedinom góle zápasu, keď jeho center z pravej strany podcenil brankár Lipian Bartoš a hlavou dal gól ďalší nováčik v drese Slavoja Lukáš Kulich. Dá sa očakávať, že aj zápas vo Veľkých Revištiach môže rozhodnúť jeden gól, keďže domáci majú skóre 21:17, čiže v priemere dostanú gól na zápas. Doma sú Revištia oveľa silnejšie ako vonku, na svojom ihrisku vyhrali 7 z 8 zápasov od začiatku ligy, prehrali len s lídrom FK Krásna 0:1. Skóre z týchto zápasov je 18:7. V domácich podmienkach vybojovali 21 zo svojich 25 bodov.

FK Slavoj Trebišov

Zápas s Lipanmi z minulého víkendu je už minulosťou, teraz sa novozložený trebišovský tím už koncentruje na ďalšieho súpera. Tri body tešia, predvedená hra taktiež, ale najdôležitejšie zo všetkého teraz bude, či to Slavoj dokáže zopakovať. Čaká ho výjazd na ihrisko tímu, ktorý na svojom štadióne body nestráca skoro vôbec, ale ak sme dokázali obrať o body Lipany, prečo by to nebolo možné aj tentokrát? Aj bod za remízu by sa v boji o záchranu určite zišiel a neohrnuli by sme nad ním nosom.

Čo sa týka zostavy, uvidíme, či bude platiť, že víťazná sa nemení alebo či urobí tréner Urban nejakú zmenu. Veľa bude záležať aj od zvolenej taktiky od ktorej sa možno bude odvíjať aj výber vhodných hráčov na tento zápas. Predsa je iné hrať pred domácim publikom ako na ihrisku súpera.

Klub už počas týždňa avizoval možnosť bezplatného odvozu autobusom na zápas a späť domov. Dúfame, že podpora fanúšikov, pomôže chlapcom k dobrému výkonu.

Štatistiky:

Posledných 5 zápasov v lige:

V.Revištia – 0:1 Bard. Nová Ves (V), 0:1 FK Krásna (D), 2:1 Stropkov (D), 0:0 Tatran Prešov  B (V), 3:1 Vranov (D) 2-1-2 5:4 7 bodov

Slavoj –1:0 Lipany (D), 1:5 Bard. Nová Ves (D), 1:2 FK Krásna (D), 0:5 Stropkov (V), 0:2 Tatran Prešov B (D)   1-0-4 3:14  3 body

Posledné vzájomné zápasy:

09.08.15             Trebišov               V. Revištia                0 : 0

Tabuľka pred 18. kolom:

V.Revištia  8.miesto  17 zápasov  7-4-6  21:17  25 bodov

Slavoj   15. miesto   17 zápasov   3-2-12   11:49   11 bodov

Tabuľka pred 18.kolom:

tabulka pred 18

Zostrih zápasov 17.kola TIPOS III.ligy Východ so sprievodným komentárom:

 

 

Pridať komentár