PREDSTAVUJEME KÁDER SLAVOJA PRED ZAČIATKOM LIGY

Ako iste viete, Slavoj v posledných mesiacoch, nezažíval práve podarené obdobie. Tímu sa na jeseň nedarilo, nazberal len chudobných 8 bodov, čo nestačilo na nič lepšie ako posledné miesto v tabuľke.

Pre človeka „zvonku“ to bolo možno prekvapenie, keďže Slavoj je tradičný klub, ktorý na takýchto pozíciách nemá čo robiť. Človeka, ktorý videl aká je situácia, však počet bodov absolútne nezaskočil. Za Slavoj na jeseň hrali v podstate z veľkej časti dorastenci alebo hráči, ktorý v doraste len nedávno skončili. Druhú veľkú skupinu tvorili legionári, ktorí ale nemali kvalitu na to, aby boli ťahúňmi mužstva. Skoro všetci zahraničný hráči po jesennej časti z Trebišova odišli a začala sa prestavba kádra, ktorú režírovalo nové vedenie, spolu s trénerom Urbanom. Oslovení boli hráči, ktorí kvôli nezhodám so starým vedením Slavoj opustili. Niektorí sú späť, iných sa presvedčiť nepodarilo. Tým to ale nekončilo. Klub skúšal v príprave ďalších adeptov z iných klubov. Tí, ktorí ukázali kvalitu, sa pridali do kádra, ktorí sa bude na jar snažiť vrátiť trebišovskému futbalu jeho tvár. Dovoľte aby sme vám ich predstavili.

Brankári: Jeden „staronový“, dvaja nováčikovia

Brankársky post je pre bezproblémové fungovanie obrannej hry veľmi dôležitý a spoľahlivý brankár dodáva istotu celej defenzíve. Na jar by mal mať tréner k dispozícii trojicu brankárov. Staronovou tvárou, ktorú určite pozná každý fanúšik Slavoja je Emil Sudimák, ktorý sa vracia z Veľkých Revíšť. Konkurenciu mu budú vytvárať Erik Kolbas prichádzajúci z druholigovej Hanisky, kde však túto sezónu neodchytal ani minútu a taktiež 29-ročný Jakub Giertl z košickej Lokomotívy. Zabúdať nemôžeme ani na Martina Timka, ktorý odchytal aj posledný prípravný zápas. Spôsobené to bolo absenciou vyššie spomenutých a tak sa dá čakať, že Timko bude ešte pomáhať dorastu.

Obrana: Vrátil sa kapitán, možná je ešte jedna posila

V obrannej línii sa opäť vyskytujú mená, ktoré už trebišovský fanúšik pozná, ale pribudli aj nové. Starými známymi sú Igor Dragula, Jozef Šimko a Jaroslav Capko. Všetci sa vrátili do Trebišova po tom ako nastúpilo do svojej funkcie nové vedenie. Ako sa zdá Jaro Capko sa už definitívne presunul z postu stredopoliara do stredu obrany, keďže tu nastupoval aj v príprave. Michal Lechman v Trebišove tiež už pôsobil, minulú sezónu tu bol na hosťovaní z Michaloviec. Z „jesenného“ kádra ostali Vlastimil Pačuta, Stepan Koshka a Marek Olah. Novými hráčmi sú Peter Šuľák z ŠK FUTURA a Srb Emil Osmanović. Možná je ešte jedna posila, ktorá by defenzívu ešte viac vystužila.

Záloha: Optimálne zloženie sa asi ešte hľadá

Dvaja navrátilci sa nachádzajú aj v tejto formácii. Sú nimi skúsený Tomáš Krochta a mladý Kristián Hirko, ktorý odohral jeseň vo štvrtej lige v Dlhom Klčove.  Naďalej sa počíta s mladými Sarikom, Bandoľom (môže nastúpiť aj v útoku) a Mujkovićom. Bodaj by nie, keď zaznamenali 7 z 10 jesenných gólov Slavoja. Posilami sú Lukáš Jacko – odchovanec Michaloviec, ktorý prichádza z Veľkých Revíšť, Lukáš Kulich prichádza z Vranova (na jeseň hosťoval v FK Soľ), no a zatiaľ poslednou posilou je skúsený Tomáš Opiela, ktorý si v minulosti zahral napríklad vo Vranove, Michalovciach, Lučenci a Humennom. Záloha nastupovala v príprave v rôznom zložení, preto sa necháme prekvapiť kto nastúpi od začiatku proti Lipanom.

Útok: Čakajú sa góly

Čo iné očakávať od útočníkov. Podľa počtu gólov sa vždy hodnotili a nie je tomu inak ani teraz. Obvzlášť v situácii, keď tím v jesennej časti skóroval len 10-krát v 16 dueloch. Táto štatistika je alarmujúca a vylepšiť ju prišla hneď trojica hráčov. Brazílčan Junior prišiel z Moldavy a v príprave sa ukázal ako šikovný hráč, ktorý góly strieľať vie, napríklad v zápase s Gelnicou ich zaznamenal hneď 6. Dobre sa javí aj Pavol Ruskovský, ktorý v Trebišove nie je nováčikom. Ešte v sezóne 2005/06 tu hosťoval prvú polovicu sezóny z Michaloviec. Odvtedy si vyskúšal aj 2. českú (FC Zlín) a 2. poľskú ligu (GKS Tychy), odkiaľ sa pred rokom vrátil na Slovensko, konkrétne do Lokomotívy Košice. Nastúpiť môže aj v zálohe. Najaktuálnejšou posilou je Dino Trajkovski. Je Macedónec, ale ešte v detstve sa s rodičmi presťahovali do Česka. Tam pôsobil v mládežníckych tímoch Baníka Ostrava a taktiež v Třinci. Dokonca má na svojom konte 2 štarty za macedónsku reprezentáciu U19. Predstavil sa až v poslednom prípravnom duely proti Košickej Novej Vsi, ale hneď si pripísal na svoje konto jeden gól a prispel k víťazstvu 7:1.

STRUČNÝ PREHĽAD

(Pozn.: za menom nasleduje vek, odkiaľ hráč prišiel, koľko minút odohral na jeseň a koľko gólov strelil)

Brankári:

Sudimák Emil            27            TJ Veľké Revištia (III.liga Východ) kde odohral 868 minút

Kolbas Erik                27            FK Haniska (DOXXbet liga) 0 minút

Giertl Jakub               29            FC Lokomotíva Košice (DOXXbet liga) 621 minút

Obrancovia:

Dragula Igor              27            OcŠK Pozdišovce (VII.liga ObFZ MI) 1080 minút /1 gól

Šimko Jozef               21            TJ Olympia Borša (IV.liga Juh VsFZ) 1306 minút

Koshka Stepan          21            na jeseň hral za Slavoj, odohral 990 minút

Pačuta Vlastimil        19             na jeseň hral za Slavoj, odohral 537 minút

Capko Jaroslav         34             Veľký Horeš (IV.liga Juh VsFZ) 1439 minút/4 góly

Šuľák Peter               25             ŠK FUTURA (III.liga Východ) 129 minút/1 gól

Lechman Michal       20             FK Bodva Moldava n. B. (III.liga Východ) 333 minút

Osmanović Emil       21             voľný hráč, naposledy FK Javor Ivanjica (Srbsko, I.liga)

Marek Olah              30             na jeseň hral za Slavoj, 678 minút/1 gól

Záložníci:

Krochta Tomáš        28              FK Tatran Úpor (V.liga Zemplínska) 0 minút

Sarik Samuel            19              na jeseň hral za Slavoj, odohral 1394 minút/3 góly

Hirko Kristián           19              OFK Dlhé Klčovo (IV. liga Sever VsFZ) 825 minút

Mujković Edin          20              na jeseň hral za Slavoj, 538 minút/2 góly

Bandoľa Jakub         20              na jeseň hral za Slavoj, 1094 minút/2 góly

Jacko Lukáš              22              TJ Veľké Revištia (III.liga Východ) 1120 minút

Opiela Tomáš          35              Družstevník Borov (1.tr. ObFZ HE), 1260 minút/2 góly

Kulich Lukáš             28              MFK Vranov n. T. (III.liga Východ) hosťoval v FK Soľ, 835 minút/ 3 góly