Prehra s béčkom Slovana

V 21. kole druhej futbalovej ligy sme na bratislavských Pasienkoch podľahli domácej rezerve Slovana Bratislava po výsledku 1:2.

Zápas, ktorý sme chceli vyhrať a ktorý nás mohol definitívne dostať do pokojného stredu tabuľky, sme žiaľ nezvládli. Najmä v zápasoch vonku je veľmi dôležitý úvodný gól, a ten sme mali na kopačke v 18. minúte duelu. Po pase od Šimka sa na domáceho gólmana Ružinského rútil Rypák, ktorý však loptu ani na dvakrát nedokázal poslať za jeho chrbát. A tak po niečo vyše dvoch minútach prišiel trest v podobe inkasovaného gólu. Domáci brankár poslal dlhý výkop až na našu polovicu, kde sa Adler Da Silva v súboji s Filipiakom poľahky presadil a následne strelou z uhla prekonal Drába – 1:0. Ešte horšie to s nami vyzeralo v 27. minúte, keď belasí po našej chybnej rozohrávke potiahli akciu po pravej strane a Čerepkai zvýšil na 2:0. Ďalšie minúty prvého polčasu boli v našej réžii s cieľom streliť kontaktný gól. Blízko mal k nemu v 36. minúte Casado, ktorý však z azda 11 metrov mieril iba nad bránu. To čo sa nepodarilo jemu, sa podarilo nášmu kapitánovi Begalovi, ktorý v 41. minúte prízemnou strelou spoza šestnástky znížil na 2:1. Svojím 5. presným zásahom v sezóne sa dotiahol na pozíciu nášho najlepšieho strelca, ktorú aktuálne okupuje spoločne s Dankom.

Druhý polčas zápasu sa niesol v znamení troch veľkých gólových príležitostí. Jednu z nich mali domáci, ktorí nám v 65. minúte mohli odskočiť opäť na rozdiel dvoch gólov. Nikitin však zoči – voči Drábovi ani len netrafil bránu a naše šance na bodový zisk tak stále žili. V 69. minúte zaváhal domáci obranca Vojtko, ktorý nám tak ponúkol šancu na vyrovnanie. Bajtoš poslal loptu pred bránu na osamoteného Rypáka, no ten ju žiaľ ani tentoraz nedokázal nasmerovať do brány. V úplnom závere stretnutia sme si však ešte predsa len vypracovali jednu šancu. Po rohovom kope sa ku hlavičkovému zakončeniu z veľmi sľubnej pozície dostal Matta, ale Ružinského neprekonal. Znamená to, že aj v treťom zápase v rade sme na bratislavských Pasienkoch podľahli mladíkom Slovana rovnakým výsledkom 1:2.

ŠK Slovan Bratislava B – Slavoj Trebišov 2:1 (2:1)

Góly: 21. Da Silva, 27. Čerepkai – 41. Begala

Zostava Slavoj Trebišov: Dráb – Šimko, Matta, Filipiak (46. Ilinjo), Rokyta, Casado, Digoň (71. Sitarčík), Begala, Bajtoš (83. Belko), Danko (83. Straczek), Rypák (71. Černák)

Najbližší zápas odohráme v sobotu 26. marca, keď na domácom štadióne vyzveme v zemplínskom derby FK Humenné.