Klub založený v roku 1912

FUTBALOVÝ KLUB SLAVOJ TREBIŠOV

Tomáš Ilinjo: Verím, že podáme kvalitný a zodpovedný výkon, po ktorom si domov odnesieme 3 body.

Naše A-mužstvo sa v sobotu popoludní vydalo na západ Slovenska, kde nás v nedeľu o 10:30 čaká súboj 21. kola druhej futbalovej ligy proti tímu ŠK Slovan Bratislava B.

Po nie najvydarenejšom vystúpení s Bardejovom sa naša pozornosť už plne upriamuje na najbližší zápas proti mladíkom Slovana. Tí v doterajšom priebehu sezóny nazbierali dohromady 12 bodov, ktoré im aktuálne postačujú na predposledné 15. miesto druholigovej tabuľky. Zóna zostupu je však poriadne nabitá a belasí strácajú na záchranu stále zmazateľných 6 bodov. Zaujímavosťou je, že všetky body získali výlučne na domácom trávniku pri vyrovnanom skóre 14:15. Bratislavčania pri tom nemali vôbec zlý vstup do jarnej časti, keď najprv na pôde posilneného Púchova siahali na prvý bod v sezóne zo súperovho ihriska a následne zaknihovali aj cennú remízu s Komárnom.

Zverenci trénera Vladimíra Gálu tak v domácom prostredí budú určite chcieť opäť zabodovať a jednoduchý zápas nečaká ani náš kapitán Tomáš Ilinjo: „Tak ako každý zápas v druhej lige, aj tento bude náročný. Hráme vonku a béčko Slovana zbiera body výhradne doma. Ťažko predpokladať zostavu Slovana, no bude to behavý a náročný súper, keďže za nich hrajú prevažne mladí hráči, ktorí nemajú čo stratiť. Na zápas cestujeme hlavne s cieľom bodovať a vyhrať, keďže pre nás je to veľmi dôležitý zápas, ktorý by nám mohol výrazne pomôcť v tabuľke. Verím, že podáme kvalitný a zodpovedný výkon, po ktorom si domov odnesieme 3 body.”

S rezervou Slovana sme sa doposiaľ stretli štyrikrát a za každým platilo heslo môj dom – môj hrad. Posledný vzájomný zápas sa odohral na jeseň u nás doma, kde sme po góle Ervína Mattu zvíťazili najtesnejším výsledkom 1:0. Vyrovnanú vzájomnú bilanciu sa budeme snažiť nakloniť na svoju stranu už v zajtrajšom meraní síl. Pozitívom je, že po zranení sa k mužstvu pripojila už aj dvojica Stanislav Danko – Tomáš Filipiak, ktorí tak budú k dispozícii hlavnému trénerovi Ondrejovi Desiatnikovi.

Duel 21. kola druhej futbalovej ligy medzi béčkom Slovana Bratislava a naším Slavojom je naplánovaný na nedeľu 20. marca so začiatkom o 10:30. Hrá sa na bratislavských Pasienkoch. Hlavným rozhodcom zápasu je Tomáš Marsal, jeho asistentmi Juraj Halíček a Anton Hrenák. Priamy prenos zo zápasu si môžete znova pozrieť na webovej stránke https://www.nike.sk/niketv.

Držte nám palce!

Pridať komentár