S Bardejovom nerozhodne

V 20.kole druhej futbalovej ligy sme vo východniarskom derby remizovali s Partizánom Bardejov po konečnom výsledku 2:2.

Už od úvodných minút zápasu bolo na ihrisku cítiť dôležitosť tohto duelu. To sa odzrkadlilo aj na kvalite hry, ktorá od samotného začiatku nedosahovala úroveň druhej ligy. Štyri stovky divákov na trebišovskom štadióne veľa futbalovej krásy nevideli a prevládali najmä osobné súboje. V nich sme často ťahali za kratší koniec povrazu a aj kvôli tomu sme v úvodnej štyridsať päťminútovke nedokázali ohroziť bardejovského brankára Čikoša-Pavlička. Jediný svetlý moment prišiel v 23. minúte, keď sa po rohu Begalu dostal k hlavičke Romulo. Smerom dopredu boli nebezpečnejší Bardejovčania, ktorí sa v 32. minúte dočkali presného zásahu. S loptou za obranu si poradil chorvátsky útočník Panadić a zoči-voči Drábovi nezaváhal – 0:1.

Do druhého polčasu sme podobne ako pred týždňom vstúpili s troma zmenami. Ani to nám však spočiatku nepomáhalo k zlepšeniu herného prejavu a boli to stále Bardejovčania, ktorí po našich hrubých chybách mohli výrazne navýšiť svoje vedenie. V niekoľkých stopercentných šanciach sa ocitol najmä strelec úvodného gólu Panadić. S pribúdajúcim časom sa postupne zvyšovali aj emócie a záverečných desať minút bolo naozaj zaujímavých. V 80. minúte sme sa radovali z vyrovnávajúceho gólu, keď dobrú robotu odviedol Černák s Begalom. Náš záložník poslal loptu pred hosťujúcu bránu a do nej ju dopravil Piotr Straczek – 1:1. V tej chvíli sa zdalo, že mužstvá si body podelia. Tak sa aj nakoniec stalo, no asi málokto čakal ešte dva presné zásahy v priebehu 3 minút. Najprv v 88. minúte vystrelil z azda 30 metrov Brenkus a lopta po nešťastnom zákroku nášho brankára prepadla až za bránkovú čiaru – 1:2. O záchranu bojujúci Bardejovčania sa už tešili zo zisku cenných 3 bodov, keď ich v 90. minúte schladil parádnym volejom José Casado, ktorý nedal najmenšiu šancu Čikošovi-Pavličkovi a zariadil pre naše mužstvo bodový zisk – 2:2.

Ondrej Desiatnik, hlavný tréner Slavoja Trebišov: „Vo výbornom počasí a na toto ročné obdobie aj na fantastickom trávniku to bol z našej strany veľmi slabučký výkon. Takýmto spôsobom sa určite nechceme prezentovať a hráči, ja, aj vedenie klubu sa musíme zamyslieť nad tým, prečo to tak je. Cez týždeň chlapci pracujú veľmi dobre, no akonáhle príde zápas vonku alebo nejaký dôležitý zápas, kde potrebujeme uhrať body, tak ich nespoznávam. Snaha z ich strany tam určite je, ale nejde to. Výkon proti Bardejovu bol voči klubu, ktorý nám vytvára výborné podmienky, neadekvátny.“

Slavoj Trebišov – Partizán Bardejov 2:2 (0:1)

Góly: 80. Straczek, 90. Casado – 32. Panadić, 88. Brenkus

Zostava Slavoj Trebišov: Dráb – Šimko, Matta, Ilinjo, Rokyta, Digoň (69. Sitarčík), Begala, Casado, Bajtoš (46. Pálfi), Romulo (46. Černák), Rypák (46. Straczek)

Najbližší zápas odohráme v nedeľu 20. marca o 10:30 na bratislavských Pasienkoch proti domácej rezerve Slovana.