Klub založený v roku 1912

FUTBALOVÝ KLUB SLAVOJ TREBIŠOV

V sobotu po prvýkrát doma

Naši futbalisti sa v 20. kole druhej futbalovej ligy predstavia premiérovo na domácom štadióne. Do Trebišova pricestuje o záchranu bojujúci Partizán Bardejov.

Hneď v úvodnom domácom zápase roka nás čaká východniarske derby, v ktorom obom mužstvám pôjde o veľa. Hosťujúci futbalisti z Bardejova sa už od začiatku sezóny výsledkovo aj herne trápili a po jesennej časti sa nachádzali s 11 získanými bodmi v pásme zostupu. Počas zimnej prestávky však v tíme nezostal kameň na kameni a došlo k výraznej obmene kádra. Zdá sa, že Hornošarišanov to nakoplo, čo ukázali aj v prvých dvoch jarných kolách. Za bezgólovú remízu s Komárnom a domáce víťazstvo nad Petržalkou si pripísali do tabuľky už 4 body a výrazne sa tak priblížili k záchrane v súťaži. Bardejov je zároveň jediným mužstvom, ktoré na jar ešte neinkasovalo.

Po jeseni skončilo v tíme trénera Mariána Šarmíra až 12 futbalistov, čo je suverénne najviac spomedzi všetkých druholigistov. Do Bardejova, ktorý v tomto roku oslavuje storočnicu, sa dostali viacerí zaujímaví hráči. Spomenúť môžeme mená ako Adam Brenkus, Michal Dopater, Richard Nemergut či chorvátskeho útočníka Matea Panadića. Špecifický duel to bude aj pre Sebastiána Jurčišina, ktorý ešte v jesennej časti hájil práve naše farby. Opačným smerom k nám z Bardejova zamierila dvojica Romulo – Filipiak, už teraz je však isté, že druhý menovaný si pre zranenie proti svojmu bývalému klubu nezahrá. Aby sme boli kompletní, tak transfer na trase Trebišov – Bardejov dopĺňa Matej Čobik Ferčik, ktorý je aktuálne asistentom trénera Šarmíra.

Vzájomné zápasy z posledných rokov hovoria jasne v náš prospech. Z ostatných 8 meraní síl sme si na svoje konto pripísali 5 víťazstiev a 3 remízy, pričom od nášho návratu do druhej ligy sme Bardejov na domácom trávniku zakaždým zdolali. Každá séria sa raz končí, no my pevne veríme, že zajtra to ešte nebude.

Pred nami je však bezpochyby náročný zápas, v ktorom budeme potrebovať vašu podporu. Čaká nás iný Bardejov ako na jeseň, čaká nás vo forme hrajúci a o záchranu bojujúci húževnatý súper. Na domácom štadióne však dokážeme ukázať svoju silu a naším jasným cieľom je zisk 3 bodov.

Ako sme už vopred avizovali, vstupné na tento zápas je pre všetkých vás v symbolickej sume 1€. Duel 20. kola druhej futbalovej ligy sa začína o 14:00 a z pozície hlavného rozhodcu ho povedie pán Boris Benedik. Pre tých z vás, ktorí sa predsa len nebudete môcť dostaviť priamo na štadión, je pripravený živý prenos na webovej stránke https://www.nike.sk/niketv.

Fandite nám a buďte s nami pri tom!

Pridať komentár