Prehra v Myjave

Naše A-mužstvo si ani v druhom zápase jarnej časti nepripísalo prvé body, keď tabuľkovému susedovi z Myjavy sme podľahli rozdielom triedy 0:3.

Vstup do zápasu sme pritom vôbec nemali zlý. Začali sme aktívne a už v 2. minúte sa vo veľkej gólovej šanci ocitol Peter Kolesár, ktorý ju však zakončením ponad bránu trestuhodne zahodil. Boli to tak domáci, ktorým sa v 6. minúte podarilo otvoriť skóre duelu. Nacvičený signál vyšiel dvojici Pekár – Olejník a druhý menovaný dopravil loptu za bránkovú čiaru – 1:0. V 17. minúte nám vyšla rýchla akcia, ktorej hlavnými aktérmi bol Gáll s Novákom, na jej konci bola však opäť strela, ktorá nemierila do priestoru troch žrdí. Kopaničiari získavali postupom času čoraz pevnejšiu pôdu pod nohami, po polhodine hry to ďalekonosnou strelou skúšal Čurik, Dlubáč vyrazil loptu na roh. Tesne pred polčasovou prestávkou bol však náš gólman bezmocný pri zakončení Olejníka, ktorý mal príliš veľa priestoru a svojím druhým gólom v zápase pohodlne zvýšil na 2:0.

Podobne ako pred týždňom, aj tentoraz, sme do druhého dejstva vstupovali v neľahkej pozícii, dohnať dvojgólové manko. V 53. minúte mal kontaktný gól na dosah Novák, jeho krížna strela skončila tesne vedľa pravej žrde Kubicovej brány. Na opačnej strane mohol Olejník skompletizovať svoj hetrik, nemieril však presne. Gólových príležitostí bolo menej než v prvom dejstve, po hodine hry si domáci pýtali pokutový kop, píšťalka hlavného arbitra však ostala nemá. Takáto výhoda sa nepískala ani v prospech nášho tímu po evidentnej ruke jedného z Myjavčanov v pokutovom území. V zápase nám chýbala väčšia chladnokrvnosť v zakončení, ktorá nás opäť stála lepší výsledok. V závere sme pri vabanku inkasovali ešte jeden gól, protiútok troch na jedného využil Mareš, ktorý uzavrel na konečných 3:0.

Spartak Myjava – Slavoj Trebišov 3:0 (2:0)

Góly: 6. a 43. Olejník, 85. Mareš

Zostava Spartak Myjava: Kubica, Flamík (46. Mareš), Tancík (86. Lopušan), Benovič, Pekár (K) (76. Sivák), Olejník (63. Škrteľ), Cisár, Toman, Legnani (63. Martišiak), Čurik, Svatík

Zostava Slavoj Trebišov: Dlubáč, Jenat, Rusnák (76. Kovalčin), Ilinjo, Sova (46. Mokoš), Sitarčík, Novák, Sydorenko, Danko (K), Kolesár (82. Kaňuch), Gáll

Najbližší zápas odohráme v sobotu 11. marca o 14:00, kedy na domácom štadióne privítame Raču.