Klub založený v roku 1912

FUTBALOVÝ KLUB SLAVOJ TREBIŠOV

Bezgólová remíza s Račou

V 20. kole druhej futbalovej ligy sme na domácom štadióne hostili mužstvo FK Rača. Aj napriek viacerým gólovým šanciam na oboch stranách gól nepadol, a teda zrodila sa bezgólová remíza.

Svedkami prvého vážnejšieho vzruchu sme boli v 10. minúte, keď Danko poslal prízemný center do hosťujúcej šestnástky, Žákech vyrazil loptu iba pred seba a strelu Gálla v poslednej chvíli zblokoval Bellay. Ešte väčšiu gólovú príležitosť si vypracovali Bratislavčania v 14. minúte, keď z hranice 11 metrov Kováč prestrelil bránu. Medzi troma žrďami neskončilo ani hlavičkové zakončenie Špaka po rohovom kope. V 22. minúte to pohotovou strelou z väčšej diaľky skúšal Danko, Žákech loptu vyrazil na roh. Šance sa striedali zo strany na stranu, Rača mohla skórovať po šanci Csána, Dlubáč si však pokryl priestor pri pravej žrdi. Svoju tutovku nevyužil ani Gáll, ktorý sa po peknom pase od Sitarčíka rútil sám na hosťujúceho brankára. Úvodné dejstvo tak napriek dostatku šancí gól neprinieslo.

Lepší vstup do druhého polčasu mali hostia, hneď v 47. minúte sa Dlubáč musel mať na pozore po strele Sokola. Hneď vzápätí si naši futbalisti vypracovali druhú stopercentnú príležitosť v zápase, aj tá však žiaľ ostala nevyužitá. Prečíslenie dvoch na jedného nevyužil Kolesár, ktorého úmysel prečítal Žákech. V 63. minúte opäť pohrozil súper, bojujúci o záchranu v súťaži, po akrobatickom zakončení Klabníka. Na čoraz horšom teréne sa už ťažšie kombinovalo, a tak sme to čoraz viac skúšali vzduchom. Všetky naše snahy však hosťujúca obrana marila a len ťažko sme sa dostávali do vyložených šancí. Vytúžený gól sme nedokázali streliť ani po viacerých štandardných situáciach, hostia si v závere ešte tiež vypracovali jednu príležitosť. Pri pohľade na priebeh zápasu sa pravdepodobne zrodila zaslúžená remíza, s bodom bol však ďaleko spokojnejší súper z hlavného mesta.

Branislav Sokoli, hlavný tréner Slavoja Trebišov: „Do zápasu sme išli s tým, že už chceme konečne prelomiť streleckú smolu a zvíťaziť. Z vyložených šancí, ktoré sme mali, musíme skórovať a dostať sa do psychickej pohody. Naopak, súper takto žil až do konca zápasu a hrozil z nebezpečných protiútokov. Zápas vyznieval dosť remízovo, obe mužstvá mali svoje šance, pre divákov by to bolo určite lepšie, ak by nejaké góly padli. Nemôžem nikomu uprieť snahu, no ten krok navyše nám tam chýbal.“


Slavoj Trebišov – FK Rača 0:0 (0:0)

Zostava Slavoj Trebišov: Dlubáč – Jenat, Špak, Matta, Sydorenko (45. Sova) (77. Mokoš), Sitarčík (68. Kovalenko), Ilinjo, Novák, Kolesár, Danko, Gáll


V najbližšom ligovom zápase nás čaká výjazd do Považskej Bystrice, kde sa predstavíme v sobotu 18. marca.

Pridať komentár