Klub založený v roku 1912

FUTBALOVÝ KLUB SLAVOJ TREBIŠOV

Gólová prestrelka na Považí

Naše A-mužstvo si v 21. kole druhej ligy, v súboji dvoch tímov, ktoré na jar ešte nezvíťazili, zmeralo sily s Považskou Bystricou.

Do zápasu sme vstúpili aktívne. Už v 4. minúte zakončoval Gáll, Teplan jeho prízemnú strelu vyrazil. Po 10 minútach hry sme však lovili loptu z vlastnej siete, keď center Zuziaka z ľavej strany našiel hlavu Gerebenitsa a ten z bezprostrednej blízkosti prekonal Dlubáča – 1:0. Domácich to nakoplo, nebezpečnú strelu Zuziaka musel Dlubáč pohotovo zlikvidovať. Bezmocný bol však už pri následnej situácii, po rohu sa opäť hlavou presadil Nagy – 2:0. Na dvojgólové manko sme však zareagovali dobre, kontaktný gól po prihrávke od Danka strelil Kovalčin – 2:1. Neprešli ani 3 minúty, keď sme si znova nepostrážili štandardnú situáciu a tretí gól Považanov pridal Kucharčík – 3:1. Gólová prestrelka v prvom polčase však pokračovala, na rozdiel jedného gólu znížil v 32. minúte Novák – 3:2, druhú gólovú asistenciu v zápase si pripísal Danko. Záver úvodného dejstva bol v našej réžii, súpera sme dokázali dostať pod tlak, no vyrovnať sa nám nepodarilo.

Na začiatku druhého polčasu sme ustáli nebezpečnú akciu s hlavičkovým zakončením Gerebenitsa a vzápätí sme gólovo udreli. Po ľavej strane sa presadil Kolesár, naservíroval loptu Kovalčinovi, ktorého strelecký pokus sa odrazil ku osamotenému Gállovi, a ten už nemal problém dopraviť loptu do odkrytej brány – 3:3. V 65. minúte si domáci mohli prinavrátiť vedenie, keď sa do samostatného úniku dostal Zuziak, po výbornom zákroku Dlubáča sa však skóre duelu nemenilo. Považská Bystrica, ktorá na domácom štadióne stratila všetky body len dvakrát, bola vo zvyšku stretnutia výrazne nebezpečnejšia. Štvrtý gól mal na kopačke aktívny Zuziak, hlavou neuspel ani Demjan. Na opačnej strane sa v šestnástke porúčal k zemi Kovalenko, diskutabilná situácia sa pokutovým kopom neskončila. V 83. minúte bol náš gólman už prekonaný, po hlavičke kapitána Kucharčíka nás zachránilo brvno. V nadstavenom čase sme mohli strhnúť víťazstvo na svoju stranu, šanca Gálla a následne aj Danka však v bráne neskončila. Z Považia sme si tak domov priviezli jeden bod za remízu 3:3.

MŠK Považská Bystrica – Slavoj Trebišov 3:3 (3:2)

Góly: 10. Gerebenits, 17. Nagy, 24. Kucharčík – 21. Kovalčin, 32. Novák, 54. Gáll

Zostava Slavoj Trebišov: Dlubáč – Matta, Špak, Jenat, Ilinjo, Sitarčík (69. Kovalenko), Novák, Danko, Kolesár P. (88. Sydorenko), Gáll, Kovalčin (78. Rusnák)

V najbližšom kole privítame na domácom štadióne lídra súťaže 1.FC Tatran Prešov. Zápas je na programe v sobotu 25. marca o 14:30.