Na prvé jarné víťazstvo naďalej čakáme

V 22. kole druhej futbalovej ligy sme na domácom štadióne hostili súpera z kategórie najťažších, aktuálneho lídra súťaže FC Tatran Prešov.

Do východniarskeho derby sme vstúpili nebojácne. Už v 8. minúte sme mali na dosah otvárací presný zásah, Kovalčinovi chýbali centimetre po presnom prízemnom centri Gálla. Prešov reagoval hlavičkovým zakončením Sokola, ktoré však nemierilo do priestoru brány. V 14. minúte sa bravúrnym zákrokom vyznamenal FIlip Dlubáč po tečovanej strele Dolného. Najlepší strelec súťaže to skúšal aj o 10 minút neskôr z priameho kopu, opäť však neuspel. V 26. minúte sme však už predsa len inkasovali. Po nevydarenej rozohrávke sa hostia zmocnili lopty, Šimko ju odcentroval na zadnú tyč, odkiaľ prišla spätná hlavička pred brankára Dlubáča a legionár Matos poľahky skóroval – 0:1. V 34. minúte dlhý výkop Kuchynskeho našiel Sokola, náš gólman sa musel mať na pozore.

Z identického vzájomného súboja vyšiel úspešne rodák z Kežmarku aj v 55. minúte po rohovom kope Dolného a hlavičke poľského legionára. Naši sa na opačnej strane snažili presadiť taktiež po štandardke, Prešov ustál nebezpečný center Kolesára. Hostia získavali čoraz pevnejšiu pôdu pod nohami, ktorá bola znásobená vylúčením Jenata v 70. minúte. Z následného priameho kopu sa ešte líder nepresadil, avšak po rohu zo 73. minúty už áno. Lopta predĺžená na zadnú žrď si našla Sokola a ten zakončením do odkrytej brány pohodlne zvýšil na 0:2. Skúsené mužstvo Prešova v záverečnej štvrťhodine už žiadnu drámu nepripustilo a domov si odnieslo 3 body.

Branislav Sokoli, hlavný tréner Slavoja Trebišov: „Myslím si, že sa prejavila vyššia individuálna kvalita hráčov Prešova. Situácie, ktoré oni dokážu premeniť na gól, my sa do nich nedostaneme, alebo ak aj áno, tak ich nevyužijeme. Najväčšiu šancu sme mali asi hneď v úvode, ak by sme ju premenili, zápas mohol vyzerať inak. Opäť sme sa však nevyvarovali chybám vzadu, dostávame lacné góly, a to nás zráža do kolien. Súper strelil dva góly a vyhral zaslúžene.“

Slavoj Trebišov – FC Tatran Prešov 0:2 (0:1)

Góly: 26. Matos, 73. Sokol

Zostava Slavoj Trebišov: Dlubáč – Matta, Špak, Jenat, Novák, Ilinjo, Sitarčík (74. Sydorenko), Danko, Kolesár P. (82. Vaľovčin), Gáll, Kovalčin (62. Kovalenko)

V piatok 31. marca o 18:00 sa predstavíme na pôde FK Pohronie.