Prehra s Pohroním

Ani v šiestom jarnom vystúpení sa nám nepodarilo zaknihovať plný bodový zisk. Na štadióne v Žiari nad Hronom sme domácemu FK Pohronie podľahli po nevydarenom druhom polčase výsledkom 0:3.

Do zápasu sme pritom vôbec nevstúpili zle a strelecká aktivita bola na našej strane. V úvodnej desaťminútovke sme boli svedkami hlavičkového zakončenia Sovu a streleckého pokusu Danka, ktoré však rozvlnilo iba bočnú sieť. Po góle však volala strela Gálla z hranice šestnástky po štvrťhodine hry, domáci gólman Danko úspešne zakročil a nedopustil zmenu skóre. Žiarčania sa pripomenuli až v 27. minúte nepríjemnou tečovanou strelou Mazana. Z následného rohu sa zrodila veľká šanca, Pittnerova hlavička skončila na brvne. Pohronské osy si do kabín mohli odniesť polčasové vedenie, keďže v nadstavenom čase zívala odkrytá brána pred Mazanom, obetavo sme však jeho strelu zblokovali. V úvodnom dejstve tak presný zásah nepadol.

Na sympatický výkon z prvého polčasu sme nedokázali nadviazať v druhej štyridsaťpäťminútovke. Domáce Pohronie, ktoré sa medzičasom vyšvihlo už na 4. priečku druholigovej tabuľky, si zlepšeným výkonom vypracovalo viacero gólových šancí. V 49. minúte poslal Mazan nebezpečný center do bezprostrednej blízkosti našej brány a iba s vypätím všetkých síl sme neinkasovali. Gólu sme však už nezabránili v 58. minúte, keď hlavný rozhodca Batiz odpískal pokutový kop a skúsený Mazan ho skúsene premenil – 1:0. Vyrovnanie sme mali na dosah o 10 minút neskôr, po peknej kombinačnej akcii bol na jej konci Novák a ku gólu chýbali centimetre. V 77. minúte nám vyšla ďalšia útočná akcia, tentoraz po pravej strane, opäť so zakončením Nováka, domáci brankár bol však znova proti. Nedáš-dostaneš sa naplnilo do bodky, keďže hneď z následného útoku sme inkasovali druhý gól. Priaznivý odraz lopty využil Džanković a krížnou strelou nedal Dlubáčovi šancu – 2:0. Tento moment nás položil, v 80. minúte si loptu do vlastnej siete zrazil Matta a domáci viedli už rozdielom triedy. Náš obranca navyše v 83. minúte videl druhú žltú kartu a predčasne tak musel opustiť hraciu plochu. Pohroniu sme tak vzhľadom k priebehu zápasu podľahli krutým výsledkom 0:3.

FK Pohronie – Slavoj Trebišov 3:0 (0:0)

Góly: 58. Mazan (11m), 78. Džanković, 80. Matta (vlastný)

Zostava Slavoj Trebišov: Dlubáč –  Sydorenko (61. Kovalenko), Špak, Matta, Ilinjo, Sitarčík (72. Kovalčin), Begala, Novák, Danko, Sova (79. Vaľovčin), Gáll

V najbližšom kole nás čaká domáci súboj s KFC Komárno, ktorý je na programe počas Veľkonočnej soboty od 15:30 na štadióne Slavoja.