Klub založený v roku 1912

FUTBALOVÝ KLUB SLAVOJ TREBIŠOV

PREVIEW: Dočkáme sa v Námestove premiérového víťazstva?

Už dnes, teda v sobotu 13.novembra nastúpia naši futbalisti na záverečný duel druhej ligy v tomto roku. Cestujeme na Oravu, kde sa stretneme s nováčikom súťaže z Námestova.

MŠK Námestovo je jedným z trojice nováčikov v druhej lige a musíme konštatovať, že Oravčania sa zatiaľ ako jediní nedokázali vysporiadať s kvalitou vyššej súťaže. Za všetko hovorí ich počet získaných bodov, kde im v kolónke svieti číslo 1. Ten získali pomerne prekvapujúco na domácej pôde v zápase 3.kola proti Skalici. Odvtedy však len márne čakajú na bodový zisk a aktuálne ťahajú šnúru 12 prehier v rade. K lepším výsledkom im nepomohla ani trénerská výmena, keď po 7.kole zasadol na pozíciu hlavného trénera Vladimír Cifranič. Námestovčania inkasovali v 15 zápasoch už 52 gólov, čo je v priemere viac ako 3 góly na zápas. Ani v útoku im to príliš nejde. Gólovo sa dokázali presadiť iba 7-krát, čo je najmenej spomedzi všetkých mužstiev v súťaži. Najlepším strelcom Námestova je Samuel Farský s 3 strelenými gólmi.

Tím z Hornej Oravy prehral zo 14 zápasov až 12 stretnutí o 2 a viac gólov. Iba v dvoch prípadoch si Oravčania pripísali najtesnejšiu prehru a okrem Rohožníka to bolo práve aj v našom úvodnom meraní síl. Na začiatku sezóny sme vtedy na domácom štadióne zvíťazili tesne 1:0 po góle Rypáka, čo je zároveň doteraz jediný druholigový vzájomný zápas. Po vyše 3 mesiacoch sa stretávame opäť a obe mužstvá túžia po premiérovom víťazstve. Námestovo bojuje o svoj prvý trojbodový zisk v druhej lige, naši futbalisti naopak o plný počet bodov z ihriska súpera. Aktuálne tabuľkové postavenie nám velí zvíťaziť, no domáci určite nepredajú kožu lacno a podceňovať ich neradno.

Duel 17.kola druhej futbalovej ligy medzi Námestovom a Trebišovom sa začína o 13:00. Pod dohľadom ho bude mať Bálint Kiss so svojimi asistentmi Michalom Slukom a Matejom Borsányim. Ani z posledného tohtoročného zápasu nebude chýbať livestream, zápas môžete naživo sledovať na NikéTV: https://www.nike.sk/niketv

Slavoj do toho!

Pridať komentár