Cenný bod z Petržalky

V predohrávke prvého jarného kola sme na ihrisku FC Petržalka uhrali bezgólovú remízu a do tabuľky sme si tak pripísali cenný bod zo súperovej pôdy.

Od úvodného hvizdu bolo na našich futbalistoch vidieť zvýšené sebavedomie po vydarených domácich zápasoch. Hrali sme aktívne a hneď v úvodnej desaťminútovke sme si vypracovali dva rohové kopy. Po tom druhom sa k lopte na prednej žrdi dostal Rypák a volejom zakončil nad petržalskú bránu. Postupne sa však čoraz viac osmeľovali aj domáci. V 12.minúte ešte pokus kapitána Nemca skončil mimo brány, no o 3 minúty neskôr sa v gólovej šanci ocitol Turčák, ktorého však bravúrne vychytal Melichar. A práve náš český gólman nás podržal aj v 28.minúte po zakončení Daneka a následnú dorážku obetavo zblokoval Šimko. Po prvom polčase sa tak do kabín išlo za bezgólového stavu 0:0.

Do druhého dejstva vstúpili aktívnejšie Petržalčania a hneď v 48.minúte tiahla strela najlepšieho strelca bieločiernych Turčáka skončila iba tesne vedľa našej brány. Po hodine hry sme mohli z ojedinelej akcie udrieť aj my. Center Danka sa dostal až ku Šimkovi, ktorého prízemnú strelu však pokryl domáci brankár. V jednej z najväčších šancí zápasu sa v 74.minúte ocitol kanonier Harba, ale jeho obaľovačka našťastie neskončila medzi troma žrďami. V druhom polčase mali navrch domáci futbalisti, no gól streliť nedokázali a z petržalskej pôdy sme si tak odviezli plusový bod. Vyzdvihnúť treba najmä brankára Melichara, ktorý nás v najťažších chvíľach podržal, ale taktiež obetavý a oduševnený výkon celého mužstva. Po 16 zápasoch tak máme na svojom konte 21 bodov a tento bodový zisk sa pokúsime navýšiť o týždeň v poslednom tohtoročnom zápase na ihrisku Námestova.

FC Petržalka – Slavoj Trebišov 0:0

Zostava Slavoj Trebišov: Melichar – Šimko, Matta, Krajňak, Rokyta, Verčimák, Begala, Digoň (63.Santos), Bajtoš (63.Straczek), Danko, Rypák (63.Pálfi) (90.Belko).