Klub založený v roku 1912

FUTBALOVÝ KLUB SLAVOJ TREBIŠOV

PREVIEW: Pripíšeme si proti Petržalke tretiu výhru v rade?

Naši futbalisti už dnes od 10:30 nastúpia na prvú predohrávku jarnej časti. V rámci 16.kola druhej ligy nás preverí FC Petržalka.

Práve s tímom z hlavného mesta sme odštartovali tohtoročnú sezónu druhej ligy. Na Slavoji sa v júli zrodilo naše najtesnejšie víťazstvo 1:0, no od tohto momentu vyhrali Petržalčania 5 zápasov v rade a tým položili základ k ich aktuálnemu tabuľkovému postaveniu. So ziskom 24 bodov okupujú priebežné 7.miesto a plávajú tak v pokojných vodách druholigovej tabuľky. Petržalka patrí s 31 strelenými gólmi k najofenzívnejším celkom celej súťaže. O najviac presných zásahov sa postarala dvojica Haris Harba – Boris Turčák, obaja majú na svojom konte po 7 gólov. Trénerom čiernobielych je Mário Auxt.

Od nášho posledného víťazstva na súperovej pôde ubehlo už 189 dní. A bolo to práve v Petržalke, kde sme sa pred vyše pol rokom radovali z plného bodového zisku po výhre 3:0. Gólovo sa vtedy presadili Kanu, Pálfi a Sitarčík. Z ostatných 5 vzájomných zápasov s Petržalkou sme zvíťazili v troch prípadoch, zaujímavosťou je, že zakaždým to bolo s čistým kontom. Podarí sa nám zopakovať históriu a proti kvalitnému súperovi opäť zabodovať naplno?

Odpoveď na túto otázku sa dozvieme už o pár hodín. Stretnutie 16.kola druhej ligy medzi Petržalkou a Trebišovom sa začína v bratislavskom Ovsišti o 10:30. Hlavným rozhodcom duelu je Maroš Libiak, na čiare mu bude asistovať Mária Súkeníková a Tomáš Tüma. Priamy prenos zo zápasu môžete sledovať prostredníctvom FutbalnetTV.

Pridať komentár