S domácim prostredím sme sa rozlúčili cenným víťazstvom

V dohrávke 10.kola druhej futbalovej ligy sa nám na domácom štadióne podarilo zdolať favorizovanú Skalicu po výsledku 2:1.

Podobne ako pred dvoma týždňami v zápase s Púchovom, aj tentoraz padol úvodný gól do našej siete. A zhodou okolností to bolo opäť v 9.minúte, keď sa z priameho kopu presadil hosťujúci Mášik a Skalica viedla 1:0. V ďalších minútach prvého polčasu prevzali iniciatívu naši futbalisti, ktorí sa však zväčša dostávali iba po šestnástku a skalická obrana tak potvrdzovala svoju kvalitu. V úvodných 45 minútach sme Junasa nedokázali ohroziť, a teda na lepší polčasový výsledok než 0:1 sme pomýšľať nemohli.

Omnoho zaujímavejší priebeh prinieslo druhé dejstvo, v ktorom sme boli od začiatku aktívni a odmenou nám boli 2 strelené góly. Najskôr však v 54.minúte videl druhú žltú kartu Mader a pred nami bola takmer celopolčasová presilovka o jedného hráča. Tú sme dokázali využiť už za 8 minút, keď Mizerák zahral v pokutovom území rukou a nasledovala penalta pre naše mužstvo. Loptu si na biely bod postavil už tradičný exekútor Stano Danko a strelou k pravej tyčke vyrovnal na 1:1. Hostia doplácali na svoju nedisciplinovanosť a v 65.minúte po nešetrnom zákroku od Rudzana a následnej druhej žltej karte prišli o ďalšieho hráča. Dvojnásobná prevaha nám velila tento zápas strhnúť na svoju stranu. Súpera sme podľa očakávaní dokázali dostať pod tlak a v 78.minúte po druhýkrát zajasalo trebišovské hľadisko. Po rohovom kope sa lopta odrazila až ku osamotenému Rypákovi, a ten už nemal problém poslať loptu za chrbát Junasa – 2:1. Záver zápasu sme si až na jednu šancu Skalice dokázali postrážiť a premiérovým víťazstvom nad týmto súperom sme sa rozlúčili s domácim prostredím.

Ondrej Desiatnik, tréner Slavoja Trebišov: Bol to asi už štvrtý zápas, keď sme opäť dostali rýchly gól a trošku nás to pribrzdilo. Musím však povedať, že chlapci od začiatku išli na maximum, mali sme viac z hry, ale nedostávali sme sa do zakončenia. V druhom polčase sme však ukázali charakter, mali sme určite aj trochu šťastia a dokázali sme to otočiť. Máme pred sebou ešte dva ťažké zápasy, verím, že nás toto víťazstvo nakopne a dúfam, že konečne niečo uhráme aj na súperovom ihrisku.“

Stanislav Danko, aktuálne najlepší strelec nášho mužstva: „Som veľmi rád, že sme ten posledný domáci zápas zvládli a dokázali sme zareagovať na tú neúspešnú sériu, ktorú sme mali. Dnes v prvom polčase to bolo z našej strany také nemastné-neslané, ale v tom druhom sme po tom vylúčení hrali už viac po zemi a bolo to oveľa lepšie. Vyhrali sme nad kvalitným súperom a určite chceme zabodovať aj v posledných dvoch zápasoch.“

Slavoj Trebišov – MFK Skalica 2:1 (0:1)

Góly: 62. Danko (11m), 78. Rypák – 9. Mášik

Zostava Slavoj Trebišov: Dráb – Matta, Krajňak, Šimko, Rokyta (90.Rusnák), Verčimák (54.Straczek), Begala, Danko, Bajtoš (80.Belko), Digoň (54.Rypák), Santos (80.Pálfi)

Zostava MFK Skalica: Junas – Nagy, Mader, Blažek, Rudzan, Mizerák, Mášik, Černek. Hambálek (2. Kousal) (81.Petr), Šebesta, Voleský (71.Hollý)

V rýchlom slede nás v nedeľu 7.novembra o 10:30 čaká prvá predohrávka jarnej časti na ihrisku FC Petržalka.