Klub založený v roku 1912

FUTBALOVÝ KLUB SLAVOJ TREBIŠOV

PREVIEW: V dohrávke s cieľom prekvapiť

K skompletizovaniu jesennej časti druhej ligy nám ostáva odohrať posledný zápas, v ktorom už dnes popoludní nastúpime na domácom štadióne proti celku MFK Skalica.

Skalica už dlhodobo patrí k tomu najlepšiemu, čo druhá liga ponúka a táto sezóna nie je výnimkou. Záhoráci sa opäť pohybujú na čelných pozíciách a pokojne ich môžeme zaradiť k jedným z najväčších ašpirantov na postup do najvyššej súťaže. Za všetko hovoria ich doterajšie výsledky, keď v 14 zápasoch nazbierali už 32 bodov a prípadným víťazstvom v dnešnej dohrávke by sa posunuli už na 2. barážovú priečku. Proti však budú stáť naši futbalisti, ktorí túžia zaskočiť favorita a pripísať si vôbec prvé víťazstvo nad týmto súperom od nášho postupu do druhej ligy. Bilancia vzájomných zápasov hovorí jasne v prospech Skaličanov, no v poslednom meraní síl sme na jar tohto roka uhrali cennú remízu 1:1. „Pamätám si, že to bol dosť ťažký zápas, lebo bola za nami aj dosť dlhá cesta. Zápas sa skončil remízou, no na konci nám neuznali gól, takže sme mohli aj vyhrať“, zhodnotil ostatný duel Piotr Straczek, hráč, ktorý v tom čase ešte nastupoval v drese Skalice, no dnes bude stáť na opačnej strane barikády.

Tím zo Záhoria v aktuálnej sezóne nezabodoval iba v dvoch prípadoch. Prehru im v 8.kole pripravilo Komárno a naposledy v šlágri kola nevyzreli na Humenné, ktorému podľahli 0:1. A práve s Hornozemplínčanmi inkasovali doposiaľ aj najmenej gólov (6). „Skalica je určite kvalitný súper a hlavne majú dobrú obranu. Myslím si však, že keď každý z nás dá toho všetko a budeme jazdiť na ihrisku, tak body ostanú doma“, zaželal si náš poľský legionár, ktorý v uplynulom kole sa dokázal aj strelecky presadiť. Jeho góly budeme bezpochyby potrebovať aj v dnešnom zápase.

Dohrávka 10.kola druhej ligy medzi Trebišovom a Skalicou je na programe v stredu 3.novembra so začiatkom o 13:30. Duel z pozície hlavného rozhodcu povedie Erik Gemzický so svojimi asistentmi Pavlom Jánošíkom a Petrom Čajkom. Príďte si vychutnať náš posledný domáci zápas v tomto roku a pohnať našich chlapcov za priaznivým výsledkom. Pre tých z vás, ktorí predsa len nebudú môcť prísť priamo na štadión je pripravený priamy prenos na NIKÉ TV: https://www.nike.sk/niketv

Slavoj do toho!

Pridať komentár