Prehra rozdielom triedy

V sobotu popoludní sme v rámci 15.kola druhej futbalovej ligy nastúpili na ihrisku favorizovaného Komárna.

Ako to už v našich zápasoch pomaly býva zvykom, ani tentoraz sme nedokázali na začiatku stretnutia eliminovať súpera a opäť sme inkasovali príliš rýchly gól. V 10.minúte dostal Šmehyl veľa priestoru, z pravej strany poslal loptu do pokutového územia, kde ju do brány nasmeroval Tóth a Komárno viedlo 1:0. Po štvrťhodine hry boli diváci na komárňanskom štadióne svedkami ďalšej podobnej akcie iba s výnimkou toho, že center tentoraz prišiel z opačnej strany. Domáci kapitán Domonkos našiel Šmehyla, a ten hlavičkou z bezprostrednej blízkosti nedal Melicharovi šancu – 2:0. Komárno bolo aj naďalej aktívne a naši futbalisti sa len s veľkými ťažkosťami dostávali cez stredovú čiaru. V 32.minúte sa navyše pískal pokutový kop v prospech domáceho mužstva, ktorý premenil Domonkos a favorit zápasu tak viedol už o 3 góly – 3:0. Až následne sa nám podarilo vyslať prvú strelu do priestoru brány po Begalovom zakončení z priameho kopu. Nič to však nezmenilo na tom, že už po prvom polčase sme mali trojgólové manko.

Do druhého polčasu sme vstúpili s jednou zmenou, keď Jurčišina vystriedal Rypák, čo malo priniesť viac nebezpečenstva smerom dopredu. V 61.minúte sme však inkasovali už po štvrtýkrát, keď z priameho kopu sa ukážkovo presadil Šurnovský – 4:0. O pár minút neskôr sme sa predsa len dočkali aj my, keď Danko našiel Straczeka, a ten gólom pomedzi nohy Brédu znížil na 4:1. Išlo vôbec o náš prvý gól, ktorý sme v tejto sezóne zaznamenali na ihrisku súpera. Zvyšok zápasu sa už len v podstate dohrával, domáci kontrolovali pohodlné vedenia a po záverečnom hvizde sa radovali zo zaslúženého víťazstva.

KFC Komárno – Slavoj Trebišov 4:1 (3:0)

Góly: 11.Tóth, 16. Šmehyl, 32. Domonkos (11m), 61. Šurnovský – 64. Straczek

Zostava Slavoj Trebišov:  Melichar – Matta, Krajňak, Jurčišin (46. Rypák), Rokyta, Šimko, Begala (C), Danko (89. Doboš), Bajtoš (78. Rusnák), Santos (78. Belko), Straczek

Už v stredu 3.novembra odohráme posledný domáci v tomto roku, keď v dohrávke 10.kola budeme od 13:30 hostiť Skalicu.