Klub založený v roku 1912

FUTBALOVÝ KLUB SLAVOJ TREBIŠOV

Októbrový program ukončíme zápasom v Komárne

Na našich futbalistov čakajú v priebehu nasledujúcich 8 dní hneď 3 zápasy, a ten prvý odohráme už dnes od 14:30 na ihrisku KFC Komárno.

Klub zo Žitného ostrova patrí k jedným z najpríjemnejších prekvapení doterajšieho priebehu druhej ligy. Komárno v 14 odohraných zápasoch nazbieralo už 30 bodov a aktuálne mu tak patrí 5.miesto s minimálnou stratou na čelo tabuľky. Oprieť sa môžu najmä o pevnú defenzívu, keď menej gólov doposiaľ inkasovalo iba Humenné, Skalica a Banská Bystrica. O ich sile svedčí aj fakt, že dokázali zdolať aj dvoch ašpirantov na postup (Podbrezová a Skalica) a momentálne ťahajú šnúru 7 zápasov bez prehry. Najmä v domácom prostredí body nepúšťajú a na vlastnom štadióne ešte neprehrali. Darí sa im aj v Slovnaft Cupe, kde sa po vyradení Dunajskej Stredy dostali už do šestnásťfinále.

Jednou z najvýraznejších postáv Komárna je kapitán Kristóf Domonkos, ktorý ako jediný z hráčov druhej ligy hneď dvakrát získal ocenenie Hráč kola a zároveň je aj najlepším strelcom svojho mužstva so 6 presnými zásahmi. Oporou troch žrdí je Miloslav Bréda a v zadných radoch nájdeme aj skúseného Kornela Salátu či Ladislava Szöcsa. Vpredu sa nachádza nebezpečný Gábor Tóth a taktiež mongolský legionár Ganbayar Ganbold. Trénerom Komárňanov je Mikuláš Radványi.

Naša vzájomná bilancia hovorí v prospech Komárna, ktoré sa zo 7 stretnutí až päťkrát radovalo z víťazstva. Na ich pôde sme prehrali všetky 3 zápasy, no zakaždým to bolo iba o jediný gól. Posledný vzájomný duel sa skončil výhrou KFC v pomere 2:1, keď domáci dokázali zareagovať na presný zásah Kanua a gólmi Szeteia a Tótha zápas otočili.

Duel 15.kola medzi Komárnom a Trebišovom je na programe v sobotu 30.októbra so začiatkom o 14:30. Z pozície hlavného rozhodcu ho povedie Boris Parilák, na čiarach mu budú asistovať Martin Borsányi a Marián Jankovič. Priamy prenos zo zápasu odvysiela Futbalnet.TV a naživo ho môžete sledovať na nasledujúcom linku:

 

Pridať komentár