Prvé jarné víťazstvo

V 26. kole druhej futbalovej ligy sme na domácom štadióne hostili nášho tabuľkového i geografického suseda FK Humenné.

Do derby o Zemplín sme vstúpili s odhodlaním a už hneď v 4. minúte sme sa mohli ujať vedenia. Zoči-voči Knurovskému sa ocitol Danko, no jeho halfvolej sa medzi tri žrde nezmestil. Hostia reagovali priamym kopom a hlavičkovým zakončením Dzuríka, s ktorým si Dlubáč poradil. Presne 410 minút sme čakali na presný zásah, o ktorý sa v 14. minúte zápasu, po výbornej individuálnej práci Begalu, postaral zakončením do prázdnej brány, bývalý hráč Humenného, Tomáš Vaľovčin – 1:0. Aj po strelenom góle sme boli naďalej aktívnejším, bojovnejším a presnejším mužstvom, čo sa premietlo do druhej gólovej akcie duelu. Po polhodine hry nám dokonale vyšla spolupráca Begalu s Kolesárom, ktorú náš kapitán zakončil strelou pomedzi nohy brankára Knurovského, Begala – 2:0. Až v závere úvodného dejstva sa humenskí futbalisti dostali viac do hry, no a v 39. minúte si vybojovali pokutový kop. Dravý prienik Wrobleskeho nedovolene zastavil Bajtoš a strelou z bieleho bodu sa presadil ďalší legionár Mateus – 2:1. Do kabín sme tak smerovali s najtesnejším, jednogólovým vedením.

Úvod druhého polčasu sme však nezachytili a Humenné si v priebehu dvoch minút vypracovalo dve veľké gólové šance. Song ani Diamé sa však našťastie gólovo nepresadili. Na opačnej strane sme si mohli prinavrátiť dvojgólové vedenie, krížnu strelu Kolesára však zastavila konštrukcia brány. Trebišovský rodák sa v 64. minúte postaral o to, že naše mužstvo získalo výhodu pokutového kopu. K jeho zahrávaniu sa postavil Gáll, no Knurovský fantastickým zákrokom držal Humenné aj naďalej v hre o body. Jeho spoluhráči mali vyrovnanie na dosah v 68. minúte, kedy sa Dzurík dostal k zakončeniu z výhodnej pozície v pokutovom území. Pravá žrď humenských levov zvonila po druhý raz v 81. minúte, no ani Kovalčin nespečatil naše víťazstvo. Umnou hrou v závere sme si však postrážili najtesnejšie vedenie a po záverečnom hvizde sme sa tak radovali z prvého jarného víťazstva.

Slavoj Trebišov – FK Humenné 2:1 (2:1)

Góly: 14. Vaľovčin, 30. Begala – 39. Mateus

Zostava Slavoj Trebišov: Dlubáč – Bajtoš, Špak, Matta, Ilinjo, Novák, Begala, Danko, Kolesár P. (88. Sitarčík), Gáll (80. Jenat), Vaľovčin (70. Kovalčin)

V najbližšom kole sa predstavíme v nedeľu 30. apríla o 10:30 na pôde Šamorína.