Cenné 3 body zo Šamorína

Naše A-mužstvo zvíťazilo v zápase 27. kola druhej ligy na pôde Šamorína po góloch Petra Kolesára a Borisa Gálla.

Tréner Branislav Sokoli poslal do boja identickú základnú zostavu, ako v ostatnom domácom stretnutí s Humenným. Vstup do zápasu však patril Šamorínčanom, ktorí boli aktívnejší a dostávali sa aj do nebezpečných streleckých zakončení. V 13. minúte Owusuho krížna strela skončila tesne nad našou bránou, Záhradník o niekoľko sekúnd na to neuspel taktiež, avšak v 17. minúte už Dlubáč musel loviť loptu z vlastnej siete. Po peknej kombinačnej akcii sa presadil Szolgai a poslal Šamorín do vedenia – 1:0. Po inkasovanom góle sme ožili, odpovedať sa snažil Gáll, Gyurákovics bol pozorný. Do sľubnej streleckej príležitosti sa následne dostal aj Bajtoš, no zaslúženého vyrovnania sme sa dočkali až v 39. minúte. V pokutovom území zahral rukou jeden z domácich hráčov a rozhodca Batiz po porade so svojím asistentom ukázal na biely bod. Pokutový kop strelou k ľavej tyčke bezpečne premenil Peter Kolesár a tesne pred koncom prvého polčasu sa začínalo odznova – 1:1. V jeho závere musel strelec nášho prvého gólu nútene striedať po nepríjemnom strete so šamorínskym brankárom.

Do druhého dejstva sme vstúpili presným zakončením Danka spoza pokutového územia, s ktorým si Gyurákovics poradil. Na ihrisku sa postupne čoraz viac pritvrdzovalo, hralo sa však zväčša medzi oboma šestnástkami. V 63. minúte nebezpečne strieľal Kachút, jeho pokus skončil tesne vedľa pravej žrde. Následne sme však misky váh mohli nakloniť na svoju stranu. V 71. minúte Ilinjo opečiatkoval brvno domácej brány. Ešte vo väčšej gólovej šanci sa ocitol Gáll, zoči-voči domácemu brankárovi však nateraz neuspel. V 81. minúte bol druhou žltou kartou v zápase napomínaný Bahi a Šamorínčania dohrávali v desiatich. To sme dokonale využili streleným gólom v 86. minúte, keď Boris Gáll sa už tentoraz nemýlil a povedľa brankára Gyurákovicsa poslal loptu za jeho chrbát – 1:2. O cenné 3 body sme však v absolútnom závere mohli prísť, Mojžiš v stopercentnej časti našťastie netrafil bránu.

FC ŠTK 1914 Šamorín – Slavoj Trebišov 1:2 (1:1)

Góly: 17. Szolgai – 39. Kolesár (11m), 86. Gáll

Zostava Slavoj Trebišov: Dlubáč – Bajtoš, Matta, Špak, Ilinjo, Novák, Begala, Danko, Kolesár P., (45. Sova) (80. Jenat), Gáll, Vaľovčin (61. Sitarčík)

V najbližšom kole sa predstavíme na domácom ihrisku, v sobotu 6. mája od 17:00 privítame Petržalku.