Klub založený v roku 1912

FUTBALOVÝ KLUB SLAVOJ TREBIŠOV

Bezgólová remíza s Petržalkou

V 28. kole druhej futbalovej ligy sme na na1šom domácom štadióne privítali súpera z hlavného mesta – FC Petržalka.

Súboj tabuľkových susedov odštartovala lepšie Petržalka, ktorá prvýkrát pohrozila v 10. minúte duelu. Po rohovom kope sa k hlavičkovému zakončeniu dostal Konan, to však skončilo iba nad bránou. V 20. minúte musel ihrisko kvôli zraneniu nútene opustiť Boris Gáll, ktorého nahradil Samuel Kovalčin. Hneď vzápätí si hostia vypracovali ďalšiu gólovú príležitosť, Gašparovič vysunul Daneka, Dlubáč bol však proti. Aktivita Petržalky neutíchala, Sliackeho pokus z 25. minúty iba o kúsok minul pravú žrď. Postupne sme sa viac osmelili smerom dopredu aj my, Danko preveril pozornosť Sokola. Azda najväčšiu šancu na skórovanie sme si vypracovali v 36. minúte, Kolesárov lob sa však nezmestil medzi tri žrde. Do konca úvodného dejstva sa už nič zaujímavé neudialo, do kabín sa tak smerovalo sa bezgólového stavu 0:0.

Lepší vstup do druhého polčasu mali opäť čiernobieli, v 47. minúte po centri do blízkosti nášho gólmana skončila lopta na brvne. Konštrukcia brány hrala s nami aj o 7 minút neskôr po Harbovej hlavičke. Hra sa aj naďalej odvíjala takmer výlučne na našej obrannej polovici, v 61. minúte to strelou z uhla vyskúšal Danek. V 69. minúte sa súboj Danek – Dlubáč zopakoval, opäť z neho vyšiel úspešnejšie náš brankár. Nočná mora pre Daneka pokračovala v 76. minúte, jeho pokus znova zlikvidoval výborne chytajúci Dlubáč. Obetavou hrou v defenzíve a s oporou medzi troma žrďami sme tak z tohto zápasu vyťažili maximum, a to v podobe jedného získaného bodu za remízu 0:0.

Slavoj Trebišov – FC Petržalka 0:0

Zostava Slavoj Trebišov: Dlubáč – Matta, Špak, Jenat, Bajtoš (56. Sova), Sitarčík, Danko, Ilinjo, Kolesár P., Novák, Gáll (19. Kovalčin) (85. Vaľovčin)

V predposlednom zápase tejto sezóny sa predstavíme na pôde žilinského béčka, a to v piatok 12. mája o 17:00.