Trpká prehra pod Dubňom

Naše A-mužstvo neuspelo v zápase predposledného 29. kola druhej ligy, keď na pôde MŠK Žilina B prehralo po gólovej prestrelke výsledkom 3:4.

V zápase, v ktorom už obom tímom o veľa nešlo, sa nám podarilo dostať do vedenia po štvrťhodine hry. Rohový kop Danka našiel osamoteného Kolesára, ktorý poslal loptu na brankára Belaníka a s prispením teču Nováka sme otvorili skóre stretnutia – 0:1. Z ničoho nič sme mohli udrieť aj po druhýkrát, ďalekonosný pokus Begalu však skončil iba na brvne. Gólová smršť však začala až po zmene strán. Už v 48. minúte bolo na štadióne pod Dubňom vyrovnané, legionár Essomba využil zaváhanie defenzívy i nášho gólmana a strelou z uhla zmenil priebežný stav na 1:1. Naša odpoveď však bola okamžitá, center Mattu našiel v pokutovom území Ilinja, ktorý nás presnou hlavičkou znova poslal do vedenia – 1:2. Keď v 57. minúte sme po faule na Begalu získali výhodu pokutového kopu, ktorý následne Kolesár aj premenil -1:3, zdalo sa, že sa nám podarí ukončiť 5-zápasovú sériu domácich šošonov bez prehry. Opak bol však pravdou. Záverečná polhodina nás zrazila na kolená, Žilinčania boli ofenzívne nebezpeční a napokon sa im podarilo dokonať obrat. V 64. minúte Šnajder strelou z väčšej diaľky k pravej žrdi korigoval na 2:3. V 75. minúte pridali domáci tretí gól zásluhou nikým nekrytého Adda, aby v 83. minúte zvrátil stav zápasu znova laxne bránený Kopásek. V zápase s množstvom gólových šancí na oboch stranách sme tak domácim futbalistom žilinského béčka podľahli 3:4.

MŠK Žilina B – Slavoj Trebišov 4:3 (0:1)

Góly: 48. Essomba, 64. Šnajder, 75. Addo, 83. Kopásek – 15. Novák, 50. Ilinjo, 57. Kolesár (11m)

Zostava Slavoj Trebišov: Dlubáč – Matta, Špak, Ilinjo – Bajtoš (65. Sydorenko), Novák (83. Vaľovčin), Sitarčík (87. Kovalenko), Begala (C), Jenat – Danko, Kolesár (87. Kovalčin)

V záverečnom kole druholigovej sezóny 2022/23 nás čaká domáci zápas proti Dolnému Kubínu, ktorý je na programe v piatok 19. mája o 17:00.