Klub založený v roku 1912

FUTBALOVÝ KLUB SLAVOJ TREBIŠOV

Záverečný zápas sme nezvládli

Naše A-mužstvo neuspelo v poslednom vystúpení druholigovej sezóny 2022/23, keď na domácom štadióne podľahlo nováčikovi z Dolného Kubína 2:3.

Vstup do zápasu sme pritom mali výborný, veď už v 3. minúte sme získali výhodu pokutového kopu. Loptu si na biely bod položil Peter Kolesár a strelou doprostred nás poslal do vedenia – 1:0. Postupom času sa však hra čoraz viac vyrovnávala a aj Dolnokubínčania hrozili. V úvodnom dejstve sa však už nepresadilo ani jedno z mužstiev a do kabín sme tak smerovali s najtesnejším vedením. To hneď na začiatku druhého polčasu zmazal útočník Amobi, ktorý presnou hlavičkou vyrovnal na 1:1. Aj po druhýkrát v zápase sme sa však dostali do gólovej výhody, v 64. minúte po strele Begalu si loptu do vlastnej siete zrazil Sedláček a naše mužstvo opäť viedlo – 2:1. Reakcia hostí však bola takmer okamžitá, v 67. minúte krásnou krížnou strelou vyrovnal Kolorédy – 2:2. V závere zápasu sa šťastie priklonilo na stranu nášho súpera, po chybnej rozohrávke brankára Dlubáča strelil víťazný gól Budinský – 2:3. V derniére sme tak nepotvrdili úlohu favorita a obsadili sme konečné 11. miesto.

Slavoj Trebišov – MFK Dolný Kubín 2:3 (1:0)

Góly: 3. Kolesár, 64. Sedláček – 52. Amobi, 67. Kolorédy, 84. Budinský

Zostava Slavoj Trebišov: Dlubáč – Matta, Rusnák (46. Jenat), Ilinjo, Sova, Begala, Sitarčík (88. Mokoš), Danko, Bajtoš (59. Gáll), Kolesár, Vaľovčin (46. Kovalčin)