Prvé víťazstvo v príprave

Po vyše 4 mesiacoch sa naše A-mužstvo opäť predstavilo na domácom štadióne. V rámci prípravy na novú sezónu sme v sobotu predpoludním nastúpili proti treťoligovému celku TJ Mladosť Kalša.

Zápas priniesol od úvodných minút vyrovnaný futbal. O prvé vážnejšie ohrozenie sa v 12.minúte postarala Kalša, ale brankár Vinclér bol na správnom mieste v správnom čase a nebezpečný pokus hostí odvrátil na rohový kop. Naši futbalisti si pripísali prvú strelu do priestoru brány v 17.minúte, ale pokusu Kanua chýbala väčšia razancia i presnosť. Skóre zápasu mohol otvoriť v 35.minúte treťoligista, ale v stopercentnej šanci hlavičkoval jeden z hosťujúcich hráčov iba nad bránu. V závere prvého polčasu sa do sľubnej šance dostal náš najaktívnejší hráč Issa, ale na Kolbasa nevyzrel. Úvodné dejstvo sa tak skončilo bez gólov.

Do druhého polčasu sme vstúpili omnoho sebavedomejšie a hneď na jeho začiatku sme si vypracovali niekoľko príležitostí na skórovanie. Na opačnej strane však pohrozil náš bývalý hráč Novák, jeho tvrdú strelu vyrazil Vinclér na roh. Známe nedáš – dostaneš sa potvrdilo aj tentokrát. Neprešla ani minúta a domáci priaznivci sa už radovali z presného zásahu Slavoja. Nigérijský legionár Issa našiel pred odkrytou bránou osamoteného Predraga Radovanovicá a ten už nemal problém dopraviť loptu za chrbát Pellu – 1:0. V 52.minúte to už mohlo byť 2:0, pekná kombinácia Matúša Digoňa s nezlomným Issom však gólom neskončila. Zaváhanie hosťujúcej obrany však v 69.minúte využil mladý Leon Selimi a samostatný únik zakončil presnou strelou k ľavej žrdi – 2:0. V 80.minúte sa dravým prienikom prezentoval Jakub Vodilka, s jeho zakončením si však exslavojista Pella poradil. Zaujímavý moment sa odohral v 84.minúte zápasu, kedy Tomáš Ilinjo videl za nedovolený zákrok pred pokutovým územím červenú kartu. Nebezpečný priamy kop zo 17 metrov však skončil iba na obrannom vale. V závere zápasu sa nám aj napriek oslabeniu podarilo ešte raz skórovať. Vyrazenú strelu Ihnáta dorazil do brány ďalší striedajúci hráč Cyprián Vaľko, čím stanovil stav zápasu na konečných 3:0.

Slavoj Trebišov – TJ Mladosť Kalša 3:0 (0:0)

Góly: 49. Radovanović, 69. Selimi a 86. Vaľko ml.

Zostava Slavoj Trebišov: Vinclér – Vojtovič, Špak, Ilinjo, Smirnov (67. Vaľko ml.), Pálfi (61. Selimi), Sitarčík (61. Begala), Kanu (61. Valach), Digoň (67. Zöllei), Issa (61. Ihnát), Radovanović (61. Vodilka).