Tesná prehra v Humennom

V druhom prípravnom zápase si naše A-mužstvo zmeralo sily s kvalitným treťoligovým celkom FK Humenné.

Na humenskom štadióne sa v stredu podvečer pred vyše 400 divákmi odohralo zaujímavé futbalové stretnutie. Po štvrťhodine hry sa v šestnástke domácich dravo predral nigérijský legionár Issa a vybojoval pokutový kop. Ten bezpečne premenil jeho krajan Kanu a poslal nás do vedenia – 0:1. V prvom polčase sme boli smerom dopredu nebezpečnejší ako Humenčania. V 32.minúte mieril Filip Pálfi v sľubnej šanci mimo brány a o 10 minút neskôr sa po Begalovej strele vyznamenal domáci brankár Slávik.

Do druhého dejstva vstúpili lepšie domáci a už v 47.minúte mohli vyrovnať z penalty, no brankár Vinclér bol proti. Humenné sa vyrovnania predsa len dočkalo v 64.minúte, keď sa po priamom kope presadil Filip Serečin – 1:1. V 78.minúte zápasu sa pískal už tretí pokutový kop, druhý pre Humenčanov. Ideálna príležitosť na otočenie výsledku, ale fantastický Milan Vinclér zneškodnil aj tento pokus! V závere zápasu sa Hornozemplínčania radovali z víťazného zásahu, o ktorý sa postaral Jozef Skvašík – 2:1.

FK Humenné – Slavoj Trebišov 2:1 (0:1)

Zostava Slavoj Trebišov: Vinclér – Ilinjo, Špak, Krajňak (60. Vaľko ml.), Maguľak, Pálfi (60. Fiľák), Digoň (60. Ihnát), Begala (60. Valach), Kanu (60. Sitarčík), Issa (60. Selimi), Radovanović (60. Vodilka)

Najbližší prípravný zápas odohráme v sobotu 11.júla o 10:30. Po prvýkrát sa predstavíme na domácom štadióne, kde privítame TJ Mladosť Kalša.