Klub založený v roku 1912

FUTBALOVÝ KLUB SLAVOJ TREBIŠOV

S Petržalkou sme remizovali

V poslednom zápase 7.kola II.futbalovej ligy sme na domácom štadióne privítali kvalitného súpera FC Petržalka.

Od úvodu zápas sa hral vyrovnaný futbal a s prvou strelou hosťujúceho Lukáša Gašparoviča v 5.minúte si náš brankár Stanislav Pella poradil. Domáci fanúšikovia sa radovali už v 12.minúte, keď sa k odrazenej lopte v šestnástke dostal Matúš Lorinčák a svojím prvým gólom v sezóne nás poslal do vedenia. Hostia pohrozili v 20.minúte, keď po priamom kope Pirosku skončila lopta len tesne nad bránou. Na opačnej strane to strelou z otočky skúšal Lorinčák, no jeho pokus bratislavská obrana zblokovala. V 40.minúte sa Petržalke podarilo skórovať, no gól pre postavenie mimo hry neplatil. Do kabín sme tak odchádzali s najtesnejším vedením.

Fotka Amatérske fotky Slavoj Trebišov.

Druhý polčas začali lepšie hosťujúci futbalisti a už v 49.minúte bolo vyrovnané po góle najnebezpečnejšieho hráča Lukáša Gašparoviča. Naši sa do gólovej šance dostali v 62.minúte, no strela Jozefa Vajsa skončila nad bránou.  V druhom polčase sme nemali možnosť sledovať až toľko gólových príležitostí ako tomu bolo v prvom polčase, no predsa len o čosi viac z hry mali hostia. Zápas sa tak skončil spravodlivou remízou 1:1.

Slavoj Trebišov – FC Petržalka 1:1 (1:0)
Góly: 12. Lorinčák – 49.Gašparovič
Zostava Slavoja: Pella – Vojtovič, Kražel (12. Starosta), Lazarus, J. Kolbas (C), Junior (60. Pa. Šuľák), Lorinčák, Špak, Vajs, Novák, Ruskovský.

Najbližší zápas odohráme v stredu 5.septembra o 16:30 v neďalekej Kalši, kde sa pobijeme o postup do 4.kola Slovnaft Cupu.

Pridať komentár