V pohári končíme

V 3.kole Slovnaft Cupu sme v stredu popoludní nastúpili na ihrisku štvrtoligovej Kalše.

Domáci futbalisti sa proti favoritovi zápasu chceli vytiahnuť a od úvodu boli dravejším, húževnatejším a miestami aj lepším tímom. V prvom polčase sa prezentovali hneď niekoľkými nebezpečnými akciami, naši odpovedali strelami Ruskovského a Lorinčáka, ktoré skončili mimo brány. Na začiatku druhého polčasu sa obraz hry zmenil a naši futbalisti boli aktívnejší, no gól to neprinieslo. V 70.minúte sa po ruke v našej šestnástke pískal pokutový kop, ktorý bezpečne premenil kapitán Peter Krakovský a Kalša šla do vedenia. Po tomto góle na ihrisko prišiel Ján Novák a v 88.minúte sa nám po jeho priamom kope a následnej hlavičke Volodymyra Starostu podarilo vyrovnať. Po 90 minútach bol stav nerozhodný a nasledovali tak pokutové kopy. Zo všetkých exekútorov sa v druhej sérii pomýlil len Ján Novák, a to znamenalo, že domáci sa po premenení všetkých 6 penált v zápase radovali z postupu do 4.kola.

TJ Mladosť Kalša – Slavoj Trebišov 1:1 (0:0), penalty 5:4
Góly: 71.Krakovský (11m) –  88. Starosta.
Zostava Slavoja: Pella – Vojtovič (64. Vasiľ), Pe. Šuľák, Lazarus, Pa. Šuľák (72. Novák), J. Kolbas (C), Lorinčák, Starosta, Jovanović (46. Gibilov), Junior, Ruskovský.

Najbližší zápas odohráme v sobotu 8.septembra o 16:00 na pôde Dubnice nad Váhom.