S pohárom sa lúčime v 3.kole

V stredu 16.septembra odohrali naši futbalisti 3.kolo Slovnaft Cupu na pôde treťoligového Spišského Podhradia, ktoré v minulej sezóne vyradilo Podbrezovú, a preto sme sa museli mať na pozore.

Pred pohárovým stretnutím pribudol do nášho tímu 19-ročný poľský útočník Daniel Skiba, ktorému stačilo iba necelých 6 minút v našom drese, aby sa gólovo presadil – 0:1. Po strelenom góle sme naďalej boli dominantnejším tímom na ihrisku a druhý gól v súperovej sieti visel vo vzduchu. Domáci sa osmelili až po polhodine hry a hneď bol z toho vyrovnávajúci gól, o ktorý sa postaral Maliňák – 1:1. V 42.minúte sme mohli prinavrátiť vedenie na našu stranu, ale priamy kop Chovana skončil iba na žrdi. V nadstavenom čase 1.polčasu dopadla odrazená lopta v šestnástke na ruku Sitarčíka a Podhradie získalo výhodu pokutového kopu. Komara nezaváhal a po úvodnom dejstve sme tak prehrávali 1:2. Obraz hry sa nezmenil ani v 2.polčase. Naši sa snažili o vyrovnávajúci gól, no poctivá defenzíva treťoligistu odolávala. Domáci sa stiahli a spoliehali sa na rýchle protiútoky. Nám sa nepodarilo nájsť žiaden recept na prekonanie domáceho brankára a po 90 minútach sa tak domáci po obetavom výkone postarali o prekvapenie.

MŠK Spišské Podhradie – Slavoj Trebišov 2:1 (2:1)

Zostava Slavoj Trebišov: Knurovský – Katunský, Ilinjo (C), Issa (63. Tereshchenko), Begala, Chovan (63. Vodilka), Rizie, Sitarčík (46. Kanu), Skiba, Špak, Bajtoš.