Vybojované víťazstvo proti Šamorínu

V sobotu 19.septembra sme na domácom štadióne v rámci 8.kola druhej ligy hostili nevyspytateľný Šamorín.

Od úvodného hvizdu sme mali možnosť sledovať vyrovnané stretnutie, čomu nasvedčovalo aj tabuľkové postavenie oboch celkov. Do prvej sľubnej príležitosti sa dostali naši futbalisti v 13.minúte po priamom kope Chovana, ktorý skončil iba tesne nad bránou. Po polhodine hry pohrozili výraznejšie aj hostia, pri strele Šveca sa vyznamenal náš gólman Vinclér. Na prvý presný zásah v zápase si 450 divákov na štadióne muselo počkať do 35.minúty. Výborne zahraný priamy kop Chovana usmernil hlavou do brány Dávid Špak, pre ktorého to bol druhý gól v našom drese – 1:0. Po 1.polčase sme tak do šatne odchádzali s najtesnejším vedením. Hneď na začiatku toho druhého sme po peknej akcii mohli pridať druhý gól. Zakončenie Ilinja však Valach vyrazil na roh. Od tohto momentu mali viac z hry hosťujúci Šamorínčania, ktorí si vypracovali hneď niekoľko gólových šancí. Viacerými skvelými zákrokmi sa blysol Vinclér a aj vďaka nemu sme neinkasovali. V druhej časti hry sme hrozili najmä protiútokmi, žiaľ ani jeden sa nám nepodarilo pretaviť do gólu a zápas bol tak otvorený až do úplného konca. Bojovnosťou a obetavosťou sa nám však podarilo zdolať kvalitného súpera a do tabuľky sme si tak pripísali cenné 3 body.

Slavoj Trebišov – FC ŠTK 1914 Šamorín 1:0 (1:0)

Zostava Slavoj Trebišov: Vinclér – Vojtovič, Katunský, Ilinjo (C), Kanu (79. Rizie), Issa (90. Vodilka), Begala, Radovanović (79. Tereshchenko), Chovan (67. Skiba), Sitarčík, Špak.

Nabitý septembrový program našich futbalistov pokračuje už stredajším zápasom, v ktorom nastúpime na štadióne pod Dubňom proti žilinskému béčku.