Klub založený v roku 1912

FUTBALOVÝ KLUB SLAVOJ TREBIŠOV

So Žilinou sa pobijeme o víťazstvo

Druhý anglický týždeň v rade uzavrieme v sobotu popoludní domácim zápasom proti rezerve Žiliny. Aj toto stretnutie sa žiaľ odohrá bez divákov, priamy prenos budete môcť sledovať na našej facebookovej stránke.

Šošonom sa v jarnej časti vôbec nedarí, keď z ôsmich zápasov dokázali zvíťaziť iba raz a aj preto sa momentálne nachádzajú až na 10.mieste s 26 bodmi. Na svojom konte teda majú o 2 body viac než naši futbalisti, no zároveň odohrali aj dva zápasy navyše. Aj vzhľadom k týmto okolnostiam pôjde zajtra o ďalšie šesťbodové stretnutie. Žilinčania sa už dlhodobo prezentujú ofenzívnym futbalom, čo dokumentuje aj štatistika strelených a inkasovaných gólov. Svojím súperom nasúkali v 22 zápasoch až 44 gólov a sami inkasovali 39 presných zásahov. Pomerne veľa gólov však padá aj v našich zápasoch, a preto by v sobotňajšom stretnutí nemusela byť núdza o góly.

Keďže ide o rezervu, tak káder Žilinčanov nie je stabilný. Nominácia na zápasy sa prispôsobuje aktuálnemu programu žilinských mužstiev a v ostatných dueloch zasiahlo do priebehu druhej ligy aj viacero hráčov z A-mužstva. Najlepšími strelcami béčka sú momentálne Tibor Slebodník a Taofiq Jibril, obaja sa gólovo presadili šesťkrát.

Žltozelených sme naposledy zdolali v sezóne 2017/2018, keď sme na domácom štadióne zvíťazili 1:0 gólom z nadstaveného času. Ďalších 5 zápasov prinieslo 3 výhry šošonov a 2 remízy. Nerozhodný výsledok sa zrodil aj v poslednom vzájomnom stretnutí pod Dubňom, kde sme na jeseň minulého roka brali bod po remíze 2:2.

Podarí sa nám zlomiť päťzápasovú sériu bez víťazstva, nadviazať na úspešné domáce vystúpenia a zaznamenať druhú výhru v jarnej časti? Verme, že áno. Úvodný výkop duelu 24.kola druhej ligy je naplánovaný na sobotu 10.apríla so začiatkom o 16:00. Povedie ho skúsený FIFA rozhodca Ivan Kružliak, na čiarach mu budú asistovať Mário Roszbeck a Matej Zemko.

Pridať komentár