Klub založený v roku 1912

FUTBALOVÝ KLUB SLAVOJ TREBIŠOV

V Bardejove sme získali bod

Pri pohľade na druholigovú tabuľku bolo jasné, že v stredu popoludní sa na bardejovskom štadióne bojovalo o dôležité body pre oba celky. V príjemnom futbalovom prostredí sa odohralo férové východniarske derby bez čo i len jednej karty a s konečným výsledkom 1:1.

Do zápasu sme oproti duelu v Šamoríne nastúpili s viacerými zmenami v základnej zostave. Prvá vážnejšia gólová šanca patrila našim futbalistom, ale strela Pálfiho z 10.minúty skončila iba na bočnej sieti. Ku gólu sme boli blízko v 25.minúte, keď lopta po teči domáceho obrancu Horvátha skončila na ľavej tyčke bardejovskej brány. Po polhodine hry sa pripomenuli aj domáci, ale strela Selimiho z vnútra šestnástky našťastie nemierila medzi tri žrde. Presný zásah sme v prvom polčase nevideli a do kabín sa tak išlo za bezgólového stavu 0:0.

Zaujímavejší priebeh prinieslo druhé dejstvo, v ktorom mali mierne navrch domáci Bardejovčania, usilujúci sa o druhé víťazstvo v jarnej časti. O úvodný gól sa však postarali naši futbalisti, keď zaváhanie Bardejova využil Kulich a po samostatnom úniku vybojoval pokutový kop. Už tradičný exekútor Kanu nezaváhal a poslal nás do vedenia – 0:1. Z toho sme sa však dlho netešili, keď už o 6 minút neskôr sa začínalo odznova po gólovej hlavičke Bilaliho – 1:1. V 65.minúte sa po centri Briganta dostal k ďalšej hlavičke Nemergut, ale Vinclér nás podržal a loptu vyrazil. Hneď vzápätí sa na opačnej strane zrodilo prečíslenie 4 na 1, ktoré sme však nedotiahli do úspešného konca a tak stále platil nerozhodný stav 1:1. V poslednej štvrťhodine zápasu sa obe mužstvá dostali do nejakých pološancí, ale gól už na bardejovskom trávniku nepadol. Proti tímu z Horného Šariša sme tak neprehrali ani v siedmom stretnutí za sebou a pred záverom súťaže sme si udržali náskok 3 bodov so zápasom k dobru.

Pozápasové vyjadrenia:

Ondrej Desiatnik, tréner Slavoja Trebišov:

„Mňa mrzí jedna vec, že východniari medzi sebou sa „zabíjajú“ a dejú sa také výsledky ako Púchov s Dubnicou, tak toto ma veľmi škrie a fakt ma to mrzí. My sme tu prišli s cieľom určite neprehrať, ale chceli sme tu vyhrať, tak ako aj Bardejov chcel dnes vyhrať.

Ja som tu prvý rok, čiže sa tu len zoznamujem, len keď prídeme niekde alebo keď príde niekto k nám, tak plače, že dlho cestujú, ako keby my sme na západ necestovali, takže toto je také trochu arogantné. Určite sú na východe dobrí hráči, keď si pozrieme koľko je na západe východniarov. Takže je to trochu urážlivé, ale musíme sa sústrediť na tvrdý boj o záchranu, tak ako aj Bardejov, tak aj my.

Prvý polčas bol z našej strany lepší, ten druhý bol slabší, ale s bodom sme aj tak spokojní. Problém sme mali najmä so štandardnými situáciami a nakopávanými loptami, a to hlavne v druhom polčase. Očakával som taký mierny tlak, našťastie sme to však ustáli. Na druhej strane sme si aj my vypracovali nejaké šance, ktoré však treba využívať, lebo inak sa trápime.“

Roman Kovalčík, hráč Slavoja Trebišov: „Bol to náročný, bojovný zápas. Na začiatku druhého polčasu sme sa dostali do vedenia, mrzí nás však rýchly inkasovaný gól po našej chybe v strede ihriska. Aj potom sme však mali nejaké šance, ktoré sme bohužiaľ nepremenili. Išli sme tu s cieľom vyhrať, ale vzhľadom k vývoju zápasu berieme aj bod. V rýchlom slede nás čaká ďalší zápas so Žilinou, oddýchneme si a dáme do toho maximum.“

Partizán Bardejov – Slavoj Trebišov 1:1 (0:0)

Góly: 57.Bilali – 51.Kanu (11m)

Zostava Partizán Bardejov: Čikoš-Pavličko – Petko, Nemergut, Brigant, Horváth, Pacheco (58.Jarzebak), Dzurík (85.Lukáč), Selimi (46.Mijland), Mikolaj (7.Maťaš) , Maník (46.Sedláček), Bilali

Zostava Slavoj Trebišov: Vinclér – Šimko, Katunský, Ilinjo, Kanu, Issa (86.Polaščík), Begala (90.Bajtoš), Kulich, Orság, Kovalčík, Pálfi (71.Vilkovský)

Najbližší zápas odohráme už v sobotu 10.apríla o 16:00, keď na domácom štadióne privítame rezervu Žiliny.