Sympatický výkon v Petržalke na body nestačil

V úvodnom zápase nového ročníka 2.ligy sme po gólovej prestrelke podľahli domácej Petržalke.

S takmer úplne novým mužstvom pod taktovkou novej trénerskej dvojice sme do zápasu vstupovali s cieľom priviesť domov nejaký ten bodík. Už po štvrťhodine hry však domáci išli do vedenia, po zaváhaní nášho brankára skóroval Almási – 1:0. Aj napriek tomu sme v ostatných minútach zápasu boli dominantnejší v držaní lopty i kombinácii. Odmenou nám bol vyrovnávajúci gól v 35.minúte, keď sa hlavou presadil skúsený Róbert Cicman – 1:1. Ešte veselšie to bolo v 42.minúte, keď sa nám zásluhou Kevina Zsigmonda podarilo zvrátiť nepriaznivý stav – 1:2. V posledných sekundách prvého polčasu však nedôraz v našej šestnástke využil domáci kapitán Piroska a vyrovnal na 2:2.

Gólová prestrelka pokračovala aj v druhom polčase, keď Petržalka umne čakala na svoju príležitosť a z troch protiútokov trikrát skórovala, čím rozhodla o osude stretnutia. V 55.minúte sa najprv presadil Almási, o 10 minút neskôr Piroska a v 78.minúte skompletizoval hetrik Ladislav Almási. V 81.minúte Guilherme Barbosa korigoval na konečných 3:5 z nášho pohľadu.

FC Petržalka – Slavoj Trebišov 5:3 (2:2)
Góly: 35. Cicman, 42. Zsigmond a 81. Barbosa.
Zostava Slavoj Trebišov: Leško – Korijkov, Ilinjo, Barbosa, Begala, Zsigmond, Cicman (C), Hirjak, Chovan (69. Zajac), Novák (84. Tóth), Mihálik (79. Harvila).

Najbližší majstrovský zápas odohráme už v piatok 26.júla o 17:30 v Košiciach. Tešíme sa na vašu podporu!