Klub založený v roku 1912

FUTBALOVÝ KLUB SLAVOJ TREBIŠOV

Derby bez víťaza

Netradične už v piatok sa v košickom Čermeli odohralo východniarske derby medzi domácim FC a naším Slavojom.

Fotka Amatérske fotky Slavoj Trebišov.

Košičania vo svojom úvodnom vystúpení prehrali v Podbrezovej tesne 1:2 a naši napriek slušnému hernému prejavu podľahli Petržalke 3:5. Oba tímy tak v tomto zápase potrebovali zabodovať. Úvod zápasu veľa futbalovej krásy nepriniesol a prvá vážnejšia akcia prišla až v 20.minúte. Strela Jána Nováka z ľavej strany opečiatkovala pravú žrď. Smola nás neopustila a v 32.minúte priamy kop Kevina Zsigmonda skončil iba na brvne. Domáci si v prvom polčase gólovú šancu nevypracovali a do kabín sa tak išlo za bezgólového stavu.

Druhý polčas však priniesol to správne futbalové divadlo a na svoje si tak prišlo aj bezmála 1500 divákov na košickom štadióne. Na radosť tých trebišovských sme sa v 57.minúte ujali vedenia, keď sa po rýchlej akcii presadil v druhom zápase po sebe Kevin Zsigmond – 0:1. Eufória z vedenia však netrvala dlho, keď v 61.minúte pekným gólom vyrovnal striedajúci Boris Gáll – 1:1. Nováčika tento gól nakopol a ďalších 15-20 minút bol na ihrisku lepším tímom. Košičanom sa podarilo otočiť stav v 77.minúte, keď prvým dotykom s loptou skóroval Filip Kis – 2:1. Na opačnej strane mohol okamžite vyrovnať Barbosa, ale po tretíkrát v zápase zvonila iba konštrukcia brány. Vyrovnania sme sa len predsa dočkali v 81.minúte, keď chladnokrvne zakončil Róbert Jano – 2:2. V záverečných minútach zápasu už gól nepadol a derby sa tak skončilo zaslúženou remízou.

FC Košice – Slavoj Trebišov 2:2 (0:0)

⚽ 61.Gáll, 77.Kis – 57.Zsigmond, 81.Jano

Zostava Slavoja: Leško – Korijkov, Kražel, Ilinjo, Barbosa, Zsigmond (70.Hirjak), Cicman, Harvila, Chovan (58.Tóth), Novák (73.Jano), Mihálik

Kvôli rekonštrukcii hlavnej tribúny odohráme aj ďalší zápas na súperovej pôde, v sobotu 3.augusta o 17:00 si zmeriame sily s Bardejovom.

Pridať komentár