Tesná prehra v Žiline

Naše A-mužstvo prehralo v 19. kole druhej futbalovej ligy s rezervou MŠK Žilina 1:2.

Súboj dvoch tabuľkových susedov, ktorí v doterajšom priebehu sezóny nazberali zhodne po 25 bodov, odštartovali aktívnejšie domáci futbalisti. V 6. minúte sa do streleckého zakončenia dostal Gomola, ktorého strela však medzi troma žrďami neskončila. Skóre zápasu sa tak mohlo meniť v 12. minúte, keď Digoň našiel v pokutovom území Rypáka, ktorého poslal k zemi domáci brankár Teplan, no hlavný arbiter tento súboj neposúdil ako nedovolený. Útoky sa striedali zo strany na stranu, v 24. minúte domáci Vaľko pálil ponad bránu. Peknou kombinačnou akciou sa prezentovali naši futbalisti o 3 minúty neskôr, súhra Rypáka s Begalom však vytúžený otvárací gól nepriniesla. Záver prvého polčasu patril šošonom, keď najskôr Bortolli v tutovke prekopol, no vzápätí vystrelil na bránu Talakov, ktorého strelu si do brány nešťastne zrazil Matta a Žilina sa tak ujala vedenia 1:0.

Do druhého dejstva sme vstúpili hneď s troma zmenami. Bajtoša, Rypáka a Straczeka nahradil Sitarčík, Černák a Pálfi. Po vyrovnaní sme siahali v 52. minúte, kedy sa po centri z pravej strany dostal do hlavičkového zakončenia Matta, ale žiaľ chýbala mu väčšia razancia i presnosť. Slabší úsek hry sme si vybrali v rozpätí 66. až 68. minúty, v hre o body nás však držal výborne chytajúci Dráb. Najprv zoči-voči vychytal Bortolliho a následne sa blysol aj zneškodneným pokutovým kopom od Gomolu. Tieto zákroky mali ešte väčšiu váhu v 78. minúte, kedy sa nám podarilo vyrovnať. Po ľavej strane potiahol akciu Rokyta, prihral do šestnástky na Begalu, ktorý sa šikovne zbavil domáceho obrancu a strelou k ľavej tyčke nedal šancu Teplanovi – 1:1. Ani to nám však nestačilo na bodový zisk z tohto zápasu, keďže v 86. minúte sa po druhýkrát gólovo presadili Žilinčania. Strelu Vaľovčina ešte Dráb dokázal zneškodniť, no pri následnej dorážke od Vaľka bol už bezmocný – 2:1. Vyrovnaný duel sa tak napokon skončil víťazstvom domáceho mužstva v pomere 2:1.

Roman Begala, autor vyrovnávajúceho gólu: „Vedeli sme, že nás tu čaká ťažký zápas, no napriek tomu sme si hlavne v prvom polčase vypracovali viacero šancí. Tie sme bohužiaľ nepremenili a dostali sme smolný gól. Podarilo sa nám vyrovnať, no veľmi mrzí gól 5 minút pred koncom zápasu. Myslím si, že remíza by bola spravodlivá. Treba sa poučiť z chýb a dobre sa pripraviť na domáci zápas.“

MŠK Žilina B – Slavoj Trebišov 2:1 (1:0)

Góly: 41. Matta (vlastný), 86. Vaľko – 78. Begala

Zostava MŠK Žilina B: Teplan – Tandara, Pečovský (C), Capko, Bari – Stojchevski, Talakov (90. Oravec), Gomola – Bortoli (81. L. Sauer), Vaľko, Trabalík (69. Vaľovčin)

Zostava Slavoj Trebišov: Dráb – Šimko, Matta, Ilinjo (C), Rokyta – Casado, Digoň (88. Santos) – Begala, Bajtoš (46. Sitarčík), Straczek (46. Pálfi) – Rypák (46. Černák)

Všetkých fanúšikov srdečne pozývame na náš prvý domáci zápas v jarnej časti, ktorý odohráme v sobotu 12. marca o 14:00. Naším súperom bude vo forme hrajúci a súčasne o záchranu bojujúci Partizán Bardejov.