Klub založený v roku 1912

FUTBALOVÝ KLUB SLAVOJ TREBIŠOV

Tesné víťazstvo nad Šamorínom

V 16.kole druhej najvyššej futbalovej súťaže privítal náš Slavoj na vlastnom ihrisku FC ŠTK Fluminense Šamorín. Oba tímy sa nachádzali v spodnej časti tabuľky a hralo sa preto o dôležité body.

Futbalisti Trebišova sa po polovici súťaže nachádzali na 15. priečke tabuľky so ziskom 15 bodov. Na svojom konte mali štyri víťazstvá, tri remízy a osem prehier. Svojim súperom sme však nastrieľali len 12 gólov, čo z nás robí najhorší tím, čo sa týka útočnej sily. Naposledy sme sa predstavili na domácom štadióne proti Skalici, kde v závere sme brali cenný bod za remízu 1:1.

Náš súper zo Šamorína doposiaľ nazbieral rovnaký počet bodov ako náš Slavoj. Vyrovnané skóre 19:19 im pred týmto zápasom zaručovalo 14.miesto. V uplynulom kole ich privítal Inter Bratislava a zápas sa skončil nerozhodným výsledkom 0:0.

V prvom meraní síl sme na ihrisku Šamorína prehrali 0:2 a dnes sme im túto prehru chceli vrátiť. Bojovalo sa naozaj o veľa, veď víťazstvo jedného z tímov by preň znamenalo posun o 4 miesta nahor.

Fotka Amatérske fotky Slavoj Trebišov.

Od začiatku stretnutia sme mali možnosť sledovať bojovný futbal, kde ani jeden z tímov sa nechcel dopustiť chyby, po ktorej by súper mohol skórovať. Prvú veľkú šancu zápasu mali hostia zo Šamorína v 12.minúte. V krídelnom priestore sa do dobrého zakončenia dostal Auban, ktorého pokus bol zblokovaný a k následnej dorážke sa pred odkrytou Giertlovou bránou nedostal hosťujúci hráč a to vďaka skvelému obrannému zákroku domáceho stopéra. V 35.minúte sme sa dočkali vytúženého gólu. Po rohovom kope Petra Kolesára sa v šestnástke hostí najlepšie zorientoval Junior, ktorý tečovanou strelou otvoril skóre dnešného stretnutia. Domáci priaznivci ožili a hneď o niekoľko minút sa krásne predral hosťujúcou obranou Peter Kolesár, jeho strelecký pokus však skončil nad bránou. V prvom polčase sa už nič vážnejšie neudialo a do kabín sa tak išlo za stavu 1:0 pre domácich.

V druhom polčase sa hostia, ktorí spolupracujú s brazílskym tímom FC Fluminense, prezentovali iným herným prejavom, ako tomu bolo v 1.polčase a treba povedať, že 2.polčas absolútne ovládli. V rozmedzí od 65. do 75.minúty si vypracovali tri čisté gólové šance, ktoré však našťastie ostali nevyužité. V 78.minúte videl Junior po odkopnutí lopty druhú žltú kartu a bol vylúčený. To bola voda na mlyn hosťujúcemu mužstvu, no naši futbalisti príkladne bojovali a odmenou im bolo nesmierne dôležité víťazstvo v pomere 1:0, vďaka ktorému sa po dlhom čase dostávame z červených pozícií na priebežné 11.miesto.

Fotka Amatérske fotky Slavoj Trebišov.

Slavoj Trebišov – FC ŠTK Fluminense Šamorín 1:0 (1:0)

G : 35. Junior.
ŽK : 19. a 78. Junior, 40. M. Kolesár, 59. Pa. Šuľák a 90. Bellás.
ČK : 78. Junior (po 2.ŽK).
Diváci : 516 
Zostava Slavoj Trebišov : Giertl – Kražel, Pa. Šuľák, Mujković (29. Antonov), P. Kolesár, J. Kolbas (C), Junior, Bragin (71. Bellás), M. Kolesár, Patkanóci, Regáli (90. Vajs).

O posledné jesenné body zabojujeme v nedeľu 19.novembra od 10:30 na štadióne pod Dubňom proti rezerve MŠK Žilina. 

 

Pridať komentár