Vysoká prehra v Žiline

Futbalisti Slavoja Trebišova sa v poslednom tohtoročnom zápase predstavili na štadióne pod Dubňom proti rezerve MŠK Žilina.

Stretnutie sa pre trebišovských futbalistov nezačalo vôbec dobre. Už v 4.minúte sme inkasovali prvý gól, keď z hranice šestnástky vystrelil Vahan Bichakhchyan a lopta skončila za chrbtom Jakuba Giertla. Neprešlo ani 5 minút a domáci sa radovali z ďalšieho presného zásahu, tentokrát skóroval slovenský reprezentant do 21 rokov Róbert Polievka – 2:0. Po štvrťhodine hry už svietilo na svetelnej tabuli nepriaznivé skóre 3:0, keď sa ďalšou nechytateľnou strelou prezentoval Jakub Michlík. Do konca 1.polčasu sme už neinkasovali, no ani neskórovali a po úvodných 45 minútach Žilinčania viedli pohodlne rozdielom triedy.

Druhý polčas opäť začali lepšie Šošoni, keď v 53.minúte do prázdnej brány zakončoval Gerebenits. Čestný úspech z pohľadu Slavoja zaznamenal v 57.minúte Peter Kolesár, keď pekne obišiel hosťujúcich obrancov a následne si vychutnal žilinského gólmana – 4:1. V 65.minúte sa však po druhýkrát v zápase presadil Polievka a domáci znova viedli o 4 góly. Žilinčania aj naďalej poľahky kombinovali a v 69.minúte už bol stav hrozivý – 1:6. V úplnom závere skóroval ešte Vallo a žltozelení sa tešili z vysokého víťazstva 7:1.

Slavoj v 15 kolách jesennej časti a dvoch predohrávaných jarných kolách nazbieral spolu 18 bodov a v tabuľke obsadil prvé nezostupové 12.miesto. O všetkom sa však rozhodne v jarnej časti.

MŠK Žilina B – Slavoj Trebišov 7:1 (3:0)
G : 57. P. Kolesár.
Zostava Slavoj Trebišov : Giertl – Kražel (72. Osmanović), Bednár, P. Kolesár, J. Kolbas (C), Bragin (63. Bellás), M. Kolesár, Patkanóci (46. Pa. Šuľák), Ruskovský, Vajs, Antonov.