V generálke víťazne

V poslednom prípravnom zápase pred štartom novej sezóny 2.ligy sme cestovali na Šariš, kde sme si zmerali sily s popredným treťoligistom OŠFK Šarišské Michaľany.

V našej zostave sa v tomto stretnutí objavili dve nové mená – skúsený kanonier Goran Matić (hráč KFC Komárno, naposledy hosťoval v Skalici) a stredopoliar Lukáš Mihálik (kmeňový hráč FC Spartak Trnava, v minulej sezóne obliekal dres Lokomotívy Košice).

Do zápasu sme vstúpili aktívne a už v 3.minúte sme po prvýkrát ohrozili súperovu bránu. So strelou Kevina Zsigmonda si však domáci brankár Dlugoš poradil. Do vedenia sme sa mohli dostať v 20.minúte, avšak volej Matića po peknej akcii skončil nad bránou. O niekoľko minút na to vyskúšal svoje strelecké šťastie Novák a iba tesne minul ľavú žrď. Po polhodine hry sa smerom dopredu osmelili aj domáci futbalisti a hneď dvakrát nebezpečne pohrozili. Počas celého prvého polčasu sme boli častejšie pri lopte, pozorná defenzíva Šarišanov nám však zabránila skórovať.

Začiatok druhého dejstva nám však nevyšiel. Strata lopty v strede poľa a následný útok do otvorenej obrany vyústil v otvárací gól stretnutia. Do streleckej listiny sa zapísal Ivan Petruk – 1:0. Od tohto momentu sme hru ešte viac otvorili a domáci si vypracovali niekoľko sľubných šancí na druhý gól. Od 60.minúty sa však hralo prakticky už len na jednej polovici ihriska. Hrdinom stretnutia sa stal striedajúci Guilherme Barbosa, ktorý v 77.minúte najprv strelou z hranice šestnástky vyrovnal na 1:1 a tesne pred koncom zápasu v 88.minúte strelil náš víťazný gól – 1:2.

OŠFK Šarišské Michaľany – Slavoj Trebišov 1:2 (0:0)
Góly: 48.Petruk – 77. a 88. Barbosa
Zostava Slavoj Trebišov: Leško – Ilinjo (68. Kražel), Špak, Cicman, Hirjak, Novák, Korijkov, Matić (68. Barbosa), Mihálik, Zsigmond (68. Chovan), Jano (12. Višić, 68. Zajac).

Tretiu sezónu v 2.lige odštartujeme v nedeľu 21.júla o 10:30 súbojom na pôde Petržalky.