V gólovej prestrelke sme zdolali Lipany

Aj v druhom domácom zápase zimnej prípravy sme dokázali zvíťaziť, v zápase bohatom na góly sme napokon porazili treťoligové Lipany po výsledku 4:3.

Tesne pred začiatkom stretnutia nás neminula snehová chumelica, ktorá sa okamžite odzrkadlila aj na hracej ploche. Aktérom zápasu to však nebránilo v strieľaní gólov, ktorých napokon padlo až sedem. Poďme však pekne poporiadku. Do prvej gólovej príležitosti sa dostali v 5.minúte naši futbalisti, kedy Danko napriahol spoza šestnástky a brankár Bartoš mal čo robiť, aby loptu vyrazil na roh. A práve po rohovom kope padol aj prvý gól zápasu, ale bolo tomu tak na opačnej strane. V 9.minúte vyskočil najvyššie Dlugoš a hlavičkou k ľavej tyčke otvoril skóre duelu – 0:1. Takýto stav však platil iba 10 minút, kedy nám vyšla akcia po pravej strane a Rokyta vyrovnal na 1:1. Postupne sme mali o čosi viac z hry, ale v našej hre bolo aj naďalej veľa nepresností, ktoré nám bránili prevziať opraty zápasu do vlastných rúk. Aj napriek tomu sme v 33. minúte išli do vedenia, keď Bajtoš šikovne obišiel hosťujúceho brankára a pred odkrytú bránu naservíroval loptu Černákovi, ktorý pohodlne zvýšil na 2:1. Lipany však reagovali takmer okamžite a po dvoch prehratých osobných súbojoch sa prízemnou strelou presadil Štroncer – 2:2.

Vstup do druhého polčasu patril hosťom, ktorí v tomto zápase ukázali svoju kvalitu. V 53. minúte sa v stopercentnej šanci ocitol Vysočan, ktorého však famóznym zákrokom vygumoval Dráb. Prešlo iba zopár sekúnd a hosťujúci Štroncer mal na kopačke vedúci gól, jeho pokus zvnútra šestnástky však našťastie mieril mimo troch žrdí. Misky váh na našu stranu tak naklonil v 65.minúte Rypák, ktorému na strelenie gólu stačilo iba 8 strávených minút na ihrisku – 3:2. Ani po tomto góle sme však nedokázali doraziť súpera a ten bol aj naďalej nebezpečný. V 75. minúte hostia získali priamy kop, po ktorom zahral jeden z našich hráčov rukou a nasledoval pokutový kop. Ten bezpečne premenil Jacko – 3:3. V závere zápasu sme však predsa len dokázali streliť víťazný gól. Spätnú prihrávku pred bránu od Romula ešte nedokázal pretaviť v presný zásah Begala, toho však na zadnej žrdi zastúpil Rusnák, ktorý svojím premiérovým gólom v A-mužstve rozhodol o našom tesnom víťazstve – 4:3.

Hlasy po zápase:

Ondrej Desiatnik, tréner Slavoja Trebišov: Škoda toho počasia, ale nevyhovárame sa, keďže podmienky boli pre obe mužstvá rovnaké. Z nášho pohľadu to herne nebol dobrý zápas, chýbalo tomu nasadenie a tempo. Sú však aj také zápasy, chlapci cez týždeň na tréningoch dobre pracovali a verím, že sa to pretaví v ďalších zápasoch. Na druhej strane treba vyzdvihnúť aj súpera, ktorý mal svoju kvalitu.”

Vladimír Rusnák, hráč Slavoja Trebišov: Zápas sa kvôli nepriaznivému počasiu odohral na ťažkom teréne, čo nás pri snahe o našu hru trochu pribrzdilo. Chceli sme hrať rýchly a kombinačný futbal, čo sa nám vo viacerých fázach darilo, avšak boli tam aj situácie, ktoré sme mohli vyhodnotiť lepšie. Pozitívom je, že sa nám podarilo streliť 4 góly, ale na druhú stranu sme dnes aj dosť inkasovali. Myslím si však, že máme kvalitné mužstvo a krok po kroku sa zlepšujeme.”

Slavoj Trebišov – ŠK Odeva Lipany 4:3 (2:2)

Góly: 19. Rokyta, 33. Černák, 65. Rypák, 83. Rusnák – 9. Dlugoš, 36. Štroncer, 75. Jacko (11m)

Zostava Slavoj Trebišov: Deronja (46.Dráb) – Šimko (89. Doboš), Matta, Filipiak (57. Ilinjo), Maguľak (57. Casado), Digoň (76. Sitarčík), Begala, Danko (76. Rusnák), Bajtoš (61. Romulo), Rokyta, Černák (57. Rypák)

Náš najbližší prípravný zápas je na programe v sobotu 12. februára, ktorý by sme mali odohrať v novej Košickej futbalovej aréne proti miestnemu FC Košice.