Víťazstvo rozdielom triedy

V 26.kole druhej ligy sme na domácom štadióne hostili posledný celok súťaže FK Poprad. Rolu papierového favorita sa nám podarilo naplniť a po góloch Mattu, Vilkovského a Issu sme vyhrali 3:0.

Kvalitatívny rozdiel medzi oboma mužstvami bol vidieť už od samotného úvodu stretnutia. Územnú prevahu sa nám však dlho nedarilo pretaviť do gólu napriek viacerým sľubným príležitostiam. Presného zásahu sme sa dočkali až v 33.minúte, keď po priamom kope Kovalčíka sa gólovou hlavičkou presadil Matta a svojím premiérovým gólom v drese Slavoja nás poslal do vedenia – 1:0. Neprešli ani tri minúty a na ukazovateli skóre už svietil stav 2:0. Po nevydarenej strele Issu boli na zadnej žrdi pripravení až dvaja naši hráči a Vilkovský už nemal problém dopraviť loptu do odkrytej brány – 2:0. Prvý polčas sa tak skončil naším dvojgólovým vedením.

Obraz hry sa nezmenil ani v druhom polčase, hoci gólových šancí už bolo pomenej. Z mužstva hostí bol najaktívnejší brazílsky legionár Legnani, no s jeho streleckými pokusmi si náš brankár dokázal hravo poradiť. Poprad sme definitívne zlomili v 62.minúte, keď sa individuálne presadil Polaščík, poslal loptu na Issu a ten poľahky skóroval – 3:0. V záverečnej polhodine zápasu dostali priestor aj viacerí hráči z lavičky a svoj prvý štart si pripísal aj gruzínsky futbalista Bakuri Jinjolava. Po dlhom čase sa do súťažného diania vrátil aj Matúš Digoň. Vo zvyšnom priebehu zápasu sa ešte gólovo mohol presadiť práve Jinjolava po prihrávke od Ilinja, no svoju príležitosť nedokázal využiť. Stretnutie sme však držali pevne vo svojich rukách a po zaslúženom víťazstve sme sa priblížili stredu druholigovej tabuľky.

Slavoj Trebišov – FK Poprad 3:0 (2:0)

Góly: 33. Matta, 36. Vilkovský, 62. Issa

Zostava Trebišov: Repiský – Katunský, Ilinjo, Matta, Kanu (70. Sitarčík), Issa (70. Pálfi), Begala (60. Jinjolava), Polaščík (70. Digoň), Kovalčík, Vilkovský (60. Bavoľár), Bajtoš

Zostava Poprad: Malec – Jurčišin Sebastián, Kuc, Šarišský, Maliňák Dávid, Jurčišin Sven, Maliňák Dominik (76. Zummer), Nagy (66. Slivka), Rumanský (76. Pollák), Kuba (66. Rokyta), Legnani (76. Vasiľ)

Po dvoch domácich zápasoch nás v nedeľu 2.mája čaká duel na pôde Petržalky.