Klub založený v roku 1912

FUTBALOVÝ KLUB SLAVOJ TREBIŠOV

Aprílový program ukončíme zápasom proti Popradu

Po troch dňoch nás čaká ďalší domáci zápas, v ktorom privítame futbalistov FK Poprad.

Popradčania sa v uplynulých sezónach stabilne pohybovali na tých najvyšších priečkach a v sezóne 2018/2019 si dokonca zahrali aj baráž o postup do najvyššej súťaže. Momentálne je však situácia pod Tatrami diametrálne odlišná. Finančné problémy prinútili Popradčanov dohrať sezónu s takpovediac dorastencami a už dnes je isté, že Poprad skončí na jednom zo zostupových miest. V doterajšom priebehu sezóny sa popradským mladíkom podarilo trikrát zvíťaziť, aj napriek tomu sa však aktuálne nachádzajú na poslednom 15.mieste so ziskom 3 bodov (-6 bodov). Štatistika strelených a inkasovaných gólov hovorí jasne, že Poprad je v oboch ukazovateľoch na chvoste (21:77). O najviac presných zásahov sa postaral brazílsky legionár Legnani, ktorý zaznamenal 4 góly.

Medzi najskúsenejších hráčov Popradu patrí brankár Ján Malec. V mužstve orlov nájdeme aj troch legionárov, medzi ktorých patrí brankár Pohoryliak, útočník St. Hillaire a najlepší strelec Legnani. Zvyšok tímu tvoria mladí domáci hráči,  z ktorých môžeme vyzdvihnúť Dávida Maliňáka či Svena Jurčišina.

S Popradom sme sa v ostatných rokoch stretávali pravidelne a vo vzájomných zápasoch majú navrch práve Podtatranci. Posledné vzájomné meranie síl však vyznelo v náš prospech, keď sme na jeseň minulého roka zvíťazili v Poprade 3:1 po góloch Kanua, Begalu a Tereshchenka.

Zápas 26.kola druhej ligy medzi Trebišovom a Popradom je naplánovaný na sobotu 24.apríla so začiatkom o 16:30. Hlavným rozhodcom stretnutia je Boris Benedik, ktoré budú pomáhať asistenti Patrik Kmec a Dávid Bobko. Zo zápasu vám prinesieme živý prenos na našej facebookovej stránke.

Pridať komentár