Proti Podbrezovej sme nesklamali

V stredu popoludní sme v dohrávke 22.kola druhej ligy hostili jedného z ašpirantov na postup FK Železiarne Podbrezová a po gólových hodoch sa napokon zrodila remíza 3:3.

Už od úvodných minút sme sledovali bojovné stretnutie, v ktorom obe mužstvá túžili uspieť. Prvá vážnejšia gólová šanca sa zrodila v 19.minúte, keď po prihrávke Ilinja sa v sľubnej šanci ocitol Begala a jeho pokus iba tak presvišťal okolo pravej tyčky Ludhovej brány. Úvodný gól zápasu však padol už o 4 minúty neskôr, keď na konci rýchlej kombinačnej akcie bol nekompromisný Kanu – 1:0. Odhodlaním, nasadením a bojovnosťou sme v prvom polčase prevýšili nášho súpera a v 39.minúte sme mohli viesť už dvojgólovým rozdielom. Issa sa zbavil svojho protivníka a strelou spoza šestnástky pohrozil podbrezovskému brankárovi. Druhý gól však predsa len prišiel ešte v úvodnom dejstve, keď sa v 45.minúte po ruke v pokutovom území pískala penalta. Tú s prehľadom využil Kanu, pre ktorého to bol už 15.gól v sezóne a momentálne mu tak patrí pozícia najlepšieho strelca celej súťaže!

Ešte zaujímavejší bol druhý polčas, ktorý priniesol 4 góly, 9 žltých a taktiež 2 červené karty. Podbrezovčania doň vstúpili najlepšie ako mohli a v rozmedzí 3 minút dokázali vyrovnať. Najprv sa v 49.minúte po priamom kope Galčíka presadil Godál a vzápätí prišla aj druhá gólová hlavička, tentoraz v podaní Paraja. Na trebišovskom štadióne sa tak začínalo odznova. Ideálna príležitosť na zvrátenie výsledku sa Podbrezovčanom naskytla v 59.minúte, keď získali výhodu pokutového kopu. Loptu si na biely bod postavil skúsený Erik Grendel, no jeho pokus skončil mimo brány. Známe nedáš – dostaneš sa okamžite potvrdilo na opačnej strane. Begala vysunul Issu, ten v šestnástke našiel Vilkovského a tretí strelený gól znamenal naše opätovné vedenie – 3:2. Následne prišli 2 červené karty, po jednej na oboch stranách. Ako prvý sa so zápasom rozlúčil po tvrdom faule hosťujúci Bakaľa a o dve minúty na to ho nasledoval aj Kulich, ktorý za simulovanie pádu zinkasoval druhú žltú kartu. Podbrezová v záverečnej polhodine ukázala svoju kvalitu a vypracovala si niekoľko gólových príležitostí. V 73.minúte mal vyrovnanie na kopačkách Paraj, ale skvelý zákrok Repiského a následný odkop lopty z bránkovej čiary od Mattu nás stále držal vo vedení. Na pozore sme sa museli mať aj v 79.minúte, keď Galčík napriahol spoza šestnástky, ale Repiský vytiahol ďalší výborný zákrok a loptu vyrazil na roh. A práve z rohu sme inkasovali posledný gól v zápase, keď sa v 90.minúte hlavou presadil Breznaník – 3:3. V nadstavenom čase sa ešte oba tímy pokúšali strhnúť víťazstvo na svoju stranu, no gól už nepadol.

Hlavný tréner Ondrej Desiatnik v pozápasovom rozhovore vyzdvihol výkon svojich zverencov, ale taktiež poukázal na kvalitu súpera: „Zápas by som rozdelil na dve časti. Prvý polčas nám vyšiel, malo to hlavu aj pätu, ale o vedenie sme prišli veľmi rýchlo na začiatku druhého polčasu. Podbrezová má naozaj výborné štandardky a v závere si vypracovali drvivý tlak. Chlapci však ukázali obrovské nasadenie, myslím si, že odovzdali maximum a po remíze s Banskou Bystricou sme uhrali bod aj s ďalším favoritom.“

Slavoj Trebišov – FK Železiarne Podbrezová 3:3 (2:0)

Góly: 23.Kanu, 45. Kanu (11m), 60. Vilkovský – 49. Godál, 52. Paraj, 90. Breznaník

Zostava Trebišov: Repiský – Šimko, Ilinjo, Matta, Kanu, Issa, Begala, Kulich, Orság, Kovalčík (90. Katunský, Vilkovský (74. Pálfi)

Zostava Podbrezová: Ludha – Kováčik (15. Chvátal) (46. Špyrka), Grendel, Pavúk (86. Bartoš), Grešák (69.Breznaník), Paraj, Pajer, Godál, Bakaľa, Gerebenits (46. Ďatko), Galčík

Už v sobotu odohráme ďalší domáci zápas, keď naším súperom bude FK Poprad.